facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-06-28
 

Użański Park Narodowy i Bieszczady z Compassem

Nakładem wydawnictwa Compass ukazały się właśnie dwie kolejne mapy: Użański Park Narodowy oraz Bieszczady. Razem tworzą one zestaw mający zachęcić turystów do odwiedzania południowo-wschodniego pogranicza polsko-słowacko-ukraińskiego.
Użański Park Narodowy - Obszar mapy obejmuje w większości Bieszczady Ukraińskie w obrębie Użańskiego Parku Narodowego. Na zachodzie sięga aż po Krzemieniec 1221 m n.p.m., na północy po Sokoliki Górskie w dolinie Sanu, na wschód aż po pasmo Pikuja i Ostrej Hory, zaś na południe po Jaworniki, kompleks wyciągów i Luciańską Holicę.
Po długich latach pojawiła się możliwość wydania mapy bardzo interesującego obszaru ukraińskich Bieszczadów Wschodnich - obszaru pogranicza Polski, Słowacji i Ukrainy.

Mapa obejmuje tereny przygraniczne - okolice Przełęczy Użockiej, gdzie jeszcze kilka lat temu dostęp był mocno ograniczony. Dzięki zmianom prawa dotyczącego strefy przygranicznej jest już możliwy wstęp po zgłoszeniu na posterunku straży granicznej. Przez lata zmieniało się otoczenie - między innymi przebieg dróg i ścieżek - stare mapy przedstawiały ten teren całkowicie inaczej niż on faktycznie wygląda. Na nowej mapie oprócz tych podstawowych zmian naniesiono również wiele innych cennych dla turysty informacji takich jak: ruiny cmentarzy z I Wojny Światowej, bunkry jak również zabytki kultury materialnej i sakralnej – drewniane cerkwie.
Wydawnictwo Compass jest wyłącznym dystrybutorem tej mapy w Polsce.


 
Na mapie jest szczegółowo opisane 6 najciekawszych tras jednodniowych z opisem odległości i czasu przejścia. Autorzy proponują noclegi i podają numery służb ratownictwa górskiego Zakarpacia w przypadku wypadku.
Mapa zawiera nazewnictwo i opisy w trzech językach: polskim, czeskim, ukraińskim. Przy realizacji mapy pomagali koledzy z ukraińskiej fundacji Karpackie Ścieżki, z Nadsiańskiego Parku Krajobrazowego i UPN wraz z ratownikami HRPZ grupy zakarpackiej.

Mapa w skali 1: 50 000, siatka WGS-84, posiada plastikowy pokrowiec i kartkę z numerami telefonami służb ratownictwa górskiego.
 

wydanie 1, rok 2011
mapa turystyczna, w skali 1:50 000, jednostronna, z informatorem w trzech językach: polskim, czeskim i ukraińskim
ISBN: 978-83-7605-176-6
EAN: 9788376051765

Bieszczady - nowe wydanie


Na dwustronnej, cieniowanej mapie przedstawiono obszar sięgający po Lesko i Ustrzyki Dln. na północy, Komańczę na zachodzie, granicę z Ukrainą na wschodzie. Na południu nowe wydanie zostało poszerzone o fragment Parku Narodowego Połoniny po stronie słowackiej.

Nowe wydanie mapy posiada zaktualizowane szlaki piesze i rowerowe, ścieżki przyrodnicze i dydaktyczne, dokładną klasyfikację kościołów i cerkwi oraz wszelkie inne informacje przydatne turyście. Dodatkowo rozbudowany schemat szlaków turystycznych (czasy przejścia).
 
wydanie XI, rok 2011
mapa turystyczna, w skali 1:50 000, dwustronna, siatka GPS
ISBN: 978-83-7605-070-6
EAN: 9788376050706

Źródło: www.compass.krakow.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com