facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Ultra wyzwanie w Tatrach. Startują zapisy na TATRA FEST BIEG

W sobotę 15 sierpnia odbędzie się IV już edycja Tarta Fest Biegu, z pewnością jednego z najtrudniejszych wyścigów górskich w Polsce. Z każdą edycją organizatorzy TFB starają się o jak najbardziej widowiskową trasę czyniąc ją dłuższą i trudniejszą. W tym roku na pokonanie 60- kilometrowej trasy i ponad 5 tyś metrów w górę zawodnicy będą mieli 16 godzin. 350 biegaczy, bo taki jest limit ustanowiony przez Tatrzański Park Narodowy, pobiegnie w otoczeniu najpiękniejszych dolin tatrzańskich zdobywając najwyższe szczyty Tatr Zachodnich: Kasprowy Wierch, Kopę Kondracką, Małołączniak, Krzesanicę, Ciemniak, Starorobociański Wierch, Kończysty Wierch, Jarząbczy Wierch, Wołowiec, Rakoń. To będzie prawdziwa wyrypa!

Fot. Jacek Deneka

 

 

Zapisy rozpoczną się już w najbliższy poniedziałek o godzinie 19:00


Start tych niezwykle trudnych zawodów przewidziany jest na 15 sierpnia o godzinie 5:00. Start i meta będzie miała miejsce w Kuźnicach. Zawodnicy pierwsze kilometry pokonają Doliną Jaworzynki, Halą Gąsienicową by przez Suchą Przełęcz dotrzeć do Kasprowego Wierchu. Następnie bieg będzie poprowadzony przez Czerwone Wierchy by w końcu zbiec do Schroniska Ornak. Zaraz potem zacznie się druga równie wymagająca część trasy. Przez Iwanicką Przełęcz biegacze dotrą na Ornak, by udać się granią w stronę zachodnią i po pokonaniu Wołowca rozpocząć zbieg. Od schroniska w Dolinie Chochołowskiej zacznie się teoretycznie najłatwiejsza część trasy. Mając w nogach 40 km trzeba będzie jeszcze wrócić do Kuźnic Ścieżką nad Reglami! Trasa będzie miała o 900 metrów w górę więcej niż w poprzedniej edycji.

 

Fot. Jacek Deneka

 

Poniżej szczegóły trasy:

 

START Kuźnice ➡ Dolina Jaworzynki ➡ Hala Gąsienicowa ➡ Sucha Przełęcz ➡ Kasprowy Wierch ➡ Przełęcz pod Kopą Kondracką ➡ Kopa Kondracka ➡ Małołączniak ➡Krzesanica ➡ Ciemniak ➡ Dolina Tomanowa ➡Dolina Kościeliska - Schronisko Ornak ➡ Iwaniacka Przełęcz ➡ Ornak ➡ Siwy Zwornik ➡ Starorobociański Wierch ➡Kończysty Wierch ➡ Jarząbczy Wierch ➡ Łopata ➡ Wołowiec ➡ Rakoń ➡ Grześ ➡ Dolina Chochołowska - schronisko ➡ Ścieżka nad Reglami ➡ Niżnia Kominiarska Polana ➡ Dolina Kościeliska - Cudakowa Polana ➡ Przysłop Miętusi ➡ Wielka Polana w Dolinie Małej Łąki ➡ Przełęcz w Grzybowcu ➡ Polana Strążyska ➡ Czerwona Przełęcz ➡ Przełęcz Białego ➡ META Kuźnice

 

Fot. Jacek Deneka

 

Podczas biegu będą 4 limity czasowe, które będą też stanowiły punkty odżywcze:

 

✔ limit na Kasprowym Wierchu (7,3km trasy) - godzina 7.30

✔ limit przy Schronisku PTTK na Hali Ornak (20,5km trasy) - godzina 10.00

✔ limit na Kończystym Wierchu (28,9km trasy) - godzina 12.30

✔ limit przy Schronisku PTTK na Polanie Chochołowskiej (39,7km trasy) - godzina 15.30

 

Na metę w Kuźnicach zawodnicy będą musieli dotrzeć w limicie 16 godzin, a więc do godziny 21:00

 

Organizatorzy nie zdecydowali się na wprowadzenie biegów kwalifikacyjnych.

 

Fot. Jacek Deneka

 

Magdalena Ziaja-Żebracka – organizatorka TFB:


„Chcielibyśmy dać szanse zmierzenia się z tą trasą każdemu. Obserwujemy środowisko biegowe w naszym kraju i wiemy, że świadomość biegaczy bardzo wzrosła. Jeśli ktoś nie kończy jakiegoś biegu to przyczyną jest raczej kontuzja lub fatalne warunki pogodowe. Właściwie teraz się nie zdarza, żeby ktoś startował w ultramaratonach nieprzygotowany. Zresztą po to również będę limity czasowe na poszczególnych punktach. Chcemy tym samy również wyróżnić się na tle Biegu Grania Tatr. Nie wszyscy gotowi są na tak długie ultra dlatego nasz bieg może być sprawdzianem swojej dyspozycji na równie wymagającej trasie, ale jednak nieco krótszej.”

 

Zapisy na bieg odbędą się w terminie 13.01.2020 r. od godz. 19.00 aż do wyczerpania limitu zgłoszeń.

 

Wysokość opłat Tatra Fest Biegu wynosi 280 zł + opłata za udostępnienie terenu Tatrzańskiego Parku Narodowego - 100 zł, łącznie 380 zł.

 

Więcej informacji na http://tatrafestbieg.pl/

 

Tekst: materiał organizatora

Foto: Jacek Deneka

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-02-06
BIEGI GÓRSKIE
 

Poczuj magię Babiej Góry! – 11. Ultramaraton Babia Góra

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-13
BIEGI GÓRSKIE
 

NNormal – The Shoe, reinvented

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-15
BIEGI GÓRSKIE
 

Zimowe bieganie? Tak, ale na nartach!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-09-21
BIEGI GÓRSKIE
 

Ciemno, zimno, do mety daleko

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com