facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-06-29
 

Udany debiut „Enduro MTB Series”

Trud zmagań w niełatwych warunkach pogodowych, walka o każdą cenną sekundę, uśmiechy od ucha do ucha po każdym z OSów, świetna atmosfera i jazda w nieznane. To wszystko można było przeżyć podczas zawodów „Przesieka Enduro MTB Series”, które odbyły się w minioną sobotę 27 czerwca 2015 r. w Gminie Podgórzyn – w samym sercu Karkonoszy.

 

Imprezę „Przesieka Enduro MTB Series” traktować można jako podwójny debiut na polskim podwórko enduro. Zawody te były pierwszymi zmaganiami w formule „on-sight”, kiedy to zawodnicy pokonują OSy bez wcześniejszego ich rozpoznania. Ponadto był to organizatorski debiut Grzegorza Miedzińskiego, który od wielu lat zajmuje się organizacją zawodów XCO (AMP czy AZS MTB CUP), a także sprintów miejskich Eliminator-MTB.com. Oba debiuty można uznać za bardzo udane, gdyż „słuchać” już wiele pozytywnych komentarzy oraz opinii na temat tras i klimatu zawodów. Przez całą imprezę, dało się odczuć niesamowitą atmosferę radości a czasem wręcz euforii z pokonywanych przez zawodników kolejnych OSów. Duże urozmaicenie nawierzchni (kamienie w każdej wielkości, korzenie, miękka ściółka, szuter, nawet trochę łąki) oraz nachylenia zjazdów (jak i podjazdów) sprawiły, że praktycznie każdy miał okazję przejechać takie odcinki jakie najbardziej lubi. Kolejność oraz poziom trudności OSów też miały niewątpliwy wpływ na przebieg rywalizacji i relacje uczestników przy dekoracji zwycięzców, losowaniu nagród czy na wieczornym grillu. Wypalił również pomysł z grupami startowymi, gdzie zawodnicy w 20-osobowych grupach pojawiali się na startach OSów co ok. 10-15 minut. Nawet lekka obsuwa czasowa na starcie OS 1 (spowodowana awarią komputera) nie zmieniła zbytnio harmonogramu startów. Na wyniki on-line trzeba było chwilę poczekać, bo zasięg sieci komórkowych w tym regionie Karkonoszy nie należy do najlepszych. Ale smsy z indywidualnym wynikiem danego zawodnika docierały. Zatem organizacyjnie na 5 z minusem.



Co do formuły zawodów (on-sight) to przed imprezą pojawiały się głosy, że foruje ona miejscowych riderów. Poniekąd tak było (patrz wyniki). Jednak organizatorzy zadbali o znaczne urozmaicenie poszczególnych OSów, aby również „lokalsi” czuli niepewność pokonując kolejne zakręty czy strome sekcje. Potwierdzeniem tej tezy jest niewątpliwie fakt, że zwycięzcą zawodów był debiutujący w zawodach enduro Oskar Pluciński (Erkato RT Kraśnik), który przyjechał do Przesieki aż z Lublina i była to jego pierwsza, choć jak zapewnia na pewno nie ostatnia, wizyta w Karkonoszach. Wśród kobiet triumfowała Agnieszka Jurewicz, która okazała się najszybsza spośród ośmiu zawodniczek. W dodatkowych kategoriach masters i hardtail zwyciężali odpowiednio: Tomasz Filinger (Rowerowy.com) oraz Robert Haręcki (Rowerowy.com). W klasyfikacji drużynowej z dużą przewagą wygrał Rowerowy.com przed Knur Świny i Pussy Enduro Riders.

Wiele na to wskazuje, że zawody na stałe wpiszą się do kalendarza imprez Gminy Podgórzyn, a w przyszłym roku poznamy kolejne, jak sama nazwa wskazuje odsłony cyklu Enduro MTB Series. Nowy organizator i nowa formuła przekonały do siebie wielu bikerów, co pewnie jeszcze bardziej ożywi i rozwinie polską scenę enduro MTB.



Więcej informacji na:

www.enduro-mtb.eu

www.facebook.com/EnduroMTBseries


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Goryonline
 
2017-07-14
O TYM NIE PISZEMY
 

Łowcy miodu w Himalajach

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2017-06-18
O TYM NIE PISZEMY
 

Enduro MTB – nie taki diabeł straszny. Historia prawdziwa

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2017-04-20
O TYM NIE PISZEMY
 

Jak myje się bóbr?

Komentarze
0
 
Maciek Szopa
 
2017-03-13
O TYM NIE PISZEMY
 

Shivaay atakuje

Komentarze
0
 
Maciek Szopa
 
2017-02-22
O TYM NIE PISZEMY
 

Wspinaczka, Mountain Dew i Bollywood

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com