facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

TUBBS/SOJURN

Model przeznaczony do typowej rekreacji na śniegu, idealny do marszu w łagodnym i pagórkowatym terenie.


Kiedy w 1906 r. w Stanach Zjednoczonych Ameryki, Walter F. Tubbs zakładał swoją firmę TUBBS, nawet nie przypuszczał, jak dużą popularnością będzie się cieszyć ten sprzęt w 100 lat od wypuszczenia pierwszego modelu na rynek. Kiedyś rakiety stanowiły niezbędny ekwipunek każdego osadnika i myśliwego, który poruszał się w trudnym i niedostępnym terenie.
Dziś współcześni traperzy poszukują BEZPIECZNEGO sprzętu, który pozwoli im rozkoszować się zimą z dala od zgiełku wyciągów i zadeptanych tras turystycznych. Współcześni myśliwi coraz częściej na szczęście zamiast bronią posługują się aparatami fotograficznymi, a ich bezkrwawe łowy umożliwia m.in. użycie rakiet śnieżnych – które pomagają dotrzeć do miejsc dostępnych tylko dla dzikiej zwierzyny.

SOJURN to model przeznaczony do typowej rekreacji na śniegu, idealny do marszu w łagodnym i pagórkowatym terenie. Zapewniający bezpieczeństwo w podejściu, trawersie jak i zejściu. Model występuje również w wersji dla kobiet.

WIˇZANIA

System "QUICK STEP" dostosowany do różnego rodzaju obuwia zarówno pod względem rozmiarów jak i przeznaczenia. Konstrukcja wiązania oparta jest na opatentowanym systemie „CONTROL WINGS” umożliwiającym ruch wiązania we wszystkich kierunkach nie powodując jednocześnie utraty równowagi. Zastosowany system „QUICK-FIT” umożliwia łatwe wypięcie buta z wiązania poprzez odciągnięcie języka jednym ruchem ręki.

PRZYCZEPNOŚĆ czyli zęby

Zęby w rakietach Sojurn należą do typu rekreacyjnych występują z przodu i po bokach wiązania. Zapewniają ochronę przed poślizgnięciem zarówno podczas schodzenia, podchodzenia jak i trawersowania. Aluminiowe raki znajdują się także pod piętą, w części tylnej rakiety. Chronią przed utratą równowagi szczególnie podczas podchodzenia.

ROTACJA

Nowa konstrukcja pełnej rotacji, umożliwia pełen obrót butowi w wiązaniu, niezależny od położenia ramy rakiety. Rama pozostaje nieruchoma, podczas gdy zęby, wiązanie i but są w ruchu. Dzięki takiemu rozwiązaniu zęby rakiety najlepiej jak to możliwe mogą penetrować podłoże. Najbardziej efektywny system osiowy, czyli pełna rotacja umożliwia obniżenie rakiety i strącenie nadmiaru śniegu z części tylnej. Nagromadzony śnieg na powierzchniach rakietach, które nie posiadają rotacji utrudnia marsz i powoduje zmęczenie poprzez zwiększenie znaczące wagi takich modeli.

RAMA

Aluminium lotnicze Seria 6000, bardzo wytrzymałe i odporne na zniszczenia. Dzięki tej konstrukcji oraz zastosowanemu stopowi aluminium stabilizacja i unoszenie się jest możliwe nawet na świeżym śniegu, puchu.


Pokrycie ramy rakiety - materiał DuraLight jest niezawodny, wodoodporny i wyjątkowo lekki. Stanowi doskonały kompromis pomiędzy niską wagą i wyjątkowo wysoką wytrzymałością.

MODELE DLA KOBIET:

Damskie modele rakiet posiadają inny kształt ramy. Kobiety stawiają mniejsze kroki niż mężczyĽni, ich chód znaczenie różni się od męskiego, kobiety również posiadają buty o mniejszych rozmiarach (zarówno w szerokości jak i długości). Na podstawie tych naturalnych różnic TUBBS stworzył serię rakiet dopasowanych i przeznaczonych tylko i wyłącznie dla kobiet.
Rama w części tylnej (ogon rakiety) jest o 15 % węższa w stosunku do modeli męskich. Materiał pokrywający ramę rakiety jest lżejszy co pozwala zredukować wagę modelów damskich.

Model           Wymiary rakiety  Waga pary  Waga użytkownika * Cena w zł
Sojurn 25      20 x 64 cm         1,7 kg        54 – 91 kg               399
Sojurn 30      23 x 76 cm         2,2, kg       77 – 114 kg              399
Sojurn 21 W   20 x 53 cm        1,5 kg         36 – 68 kg               399
Sojurn 25 W   20 x 64 cm        1,6 kg         54 – 91 kg               399
Sojurn 30 W   23 x 76 cm        1,9 kg         77 – 114 kg              399
* Całkowita waga wraz z plecakiem itp.


Więcej o Firmie Tubbs i innych jej modelach można dowiedzieć się na stronie wyłącznego dystrybutora – Bakosport tel. (022) 773 33 10
www.bakosport.com.pl
www.tubbs.pl

 www.tubbs.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Goryonline
 
2020-07-21
SPRZĘT - PRODUKTY
 

Bluza trekkingowa Maxtrail Long Sleeve Midlayer / Columbia

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-03-18
SPRZĘT - PRODUKTY
 

Materac Etherlight XT / Sea To Summit

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-03-17
SPRZĘT - PRODUKTY
 

Plecak PROLIGHTER 30 / Millet

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-03-16
SPRZĘT - PRODUKTY
 

Raki Blade Runner / Cassin

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-03-15
SPRZĘT - PRODUKTY
 

Buty Island MFS Alpin / Meindl

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com