facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2006-06-13
 

Trzecia edycja Pucharu Świata w Roveretto

rywalizacja zarówno wśród pań jak i panów była niezwykle wyrównana, a o ostatecznym wyniku decydowały pojedyncze próby na problemach.


12-13 maja włoskie Roveretto gościło trzecią edycję Pucharu Świata w konkurencji buldering. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, rywalizacja zarówno wśród pań jak i panów była niezwykle wyrównana, a o ostatecznym wyniku decydowały pojedyncze próby na problemach.

W zmaganiach pań znakomity start zaliczyła Francuzka Juliette Danion, która w pięknym stylu pokonała w pierwszej próbie wszystkie finałowe problemy. Drugie miejsce zajęła Rosjanka Olga Bibik, która przy tej samej ilości zdobytych topów była gorsza od Francuzki tylko o jedną próbę na jednym problemie. Bardzo dobry start odnotowała również zdobywczyni trzeciego miejsca Austriaczka Angela Eiter, specjalizująca się do tej pory w konkurencji w prowadzeniu.

W rywalizacji panów było równie ciekawie. Na bardzo trudnych bulderach również o końcowej klasyfikacji decydowały poszczególne próby. Niestety, zawodnikom udało się rozwiązać tylko dwa z czterech problemów. Zwyciężył Francuz Gerome Pouvreau, który zatopował na dwóch problemach w trzech próbach i zdobył trzy bonusy OS. Drugie miejsce z tą samą ilością topów i prób do nich, ale większą ilością prób do bonusów wywalczył Jerome Meyer z Francji. Na trzecim miejscu mogliśmy zobaczyć specjalistę od trudności Tomasa Mrazka, któremu udało się zdobyć dwa topy, ale w czterech próbach. Bardzo dobry start zaliczył Tomasz Oleksy (Bergson, Karpacka Spółka Gazownictwa, Evolv). Tomkowi udało się zakwalifikować do sześcioosobowego finału, gdzie pokonał jeden problem i zdobył 4 bonusy.

5 (144) 2006

(kg)

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-07-08
GÓRY
 

Rocznica pierwszego wejścia na Gaszerbrum II

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-03-28
GÓRY
 

Red Bull Szybka Tura

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-25
GÓRY
 

Dni Lawinowo-Skiturowe dla Ukrainy

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-14
GÓRY
 

Jurek Łabęcki – Kaskader z Bronowic

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com