facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Trwają zapisy na Wild Country Lądek Big Wall

„Lądek Big Wall” to zawody wspinaczkowe, które na przestrzeni lat stały się nieodłącznym elementem Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady w Lądku-Zdroju. Są one efektem wytężonej pracy opolskiego Klubu Wysokogórskiego, który dokłada wszelkich starań, aby całość zawodów przebiegała w miłej i przyjaznej atmosferze, nie zapominając jednocześnie o bezpieczeństwie i sportowych celach łojantek i łojantów.

Lądek Big Wall 2013; fot. arch. organizatora

 

W Lądku oprócz dróg sportowych i tradowych występują również drogi asekuracji mieszanej (oprócz stałych przelotów należy dołożyć kilka własnych). Najtrudniejsze drogi Lądka to: Hannibal Lecter VI.4+ na Małej, Przez dwa spity na Iglicy za VI.4 czy Droga Pitera na Skalnej Bramie za VI.4.

 

Coraz lepsza organizacja gwarantuje wysoki poziom kolejnych edycji, stąd nieco rewolucyjne zmiany. W tym roku impreza zyskała sponsora tytularnego, którym została firma Wild Country, co tylko dodaje atrakcyjności i prestiżu całemu przedsięwzięciu.

 

 

Każdy ze startujących otrzyma pakiet startowy, w którym znajdzie się m.in. okolicznościowa koszulka, napój i baton energetyczny. Dodatkowo formuła zawodów została rozszerzona o edycję „nocną”, co z pewnością przyciągnie co odważniejszych wspinaczy, wszak nie co dzień mamy okazję powalczyć z wymagającymi drogami przy świetle czołówek! Wszystko pod czujnym okiem organizatorów i GOPR-u, więc szaleństwo będzie kontrolowane i  bezpieczne. Skały lądeckie oferują naprawdę sporo, niezależnie od Waszego sportowego poziomu.

 

Mirek walczy na Północnej Rysie na Niżnej; fot. arch. organizatora

 

Spotkajmy się zatem w Lądku-Zdroju, powspinajmy się i porozmawiajmy, wszak to prawdziwa esencja górskich interakcji. Zawody otrzymały oficjalny patronat Polskiego Związku Alpinizmu oraz wsparcie firm: MILO, Beal, Rzeszowskiej Kuźni Szpeju, Sklepu „Terra” Zdrowa Żywność, K2 Areny Opole, firmy Chiks&Sport, ZmierzymyCzas.pl. Patronem medialnym są GÓRY. 

 

Ruszyły już zapisy!


Dla wszystkich startujących pakiety startowe, w których m.in. okolicznościowa koszulka.

Szczegóły na stronie FB zawodów – WILD COUNTRY Lądek Big Wall oraz na stronie Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady w Lądku Zdroju.

 

  • I Wild Country Lądek Big Wall Ultra – 20 września, start o  godz. 22.00 – limit 10 zespołów
  • V Wild Country Lądek Big Wall – 21 września, start o godz. 10.30 – limit 30 zespołów

Serdecznie zapraszamy!

Źródło: informacja prasowa

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-08-17
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Aladaglar / wspinanie w Antytaurusie

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-08
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Krakowskie Krzemionki wracają do gry

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-20
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Zawody Drytool 2022

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-12
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Magiczna Sintra - wspinanie i surfing w Portugalii

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-05-09
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com