facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-07-31
 

Tromsø Skyrace

Polartec® producent zaawansowanych technicznie tekstyliów wesprze tegoroczny Tromsø Skyrace – bieg wysokogórski, który odbędzie się w dniach 31 lipca – 2 sierpnia w Norwegii. Organizatorami zawodów są Kilian Jornet oraz Emilie Forsberg. Tromsø Skyrace to nie lada wyzwanie dla amatorów biegania w terenie. Start w zawodach wymaga odpowiedniego przygotowania i sprawności. W norweskim Tromsø zawodnicy staną twarzą w twarz z dziką przyrodą oraz własnymi ograniczeniami. Fiordy, zbocza gór oraz wyspy stworzą piękną scenerię dla ich zmagań. Rywalizacja rozegra się w dniach 31 lipca – 2 sierpnia 2015 r. Każdy spośród 600 zawodników wystartuje w jednym z trzech biegów – na dystansie 45 kilometrów (4300 m przewyższenia), 20 kilometrów (1600 m przewyższenia) oraz w rywalizacji Vertical Kilometer (VK), która stanowi biegową wspinaczkę na szczyt Blaumann (wysokość: 1044 m). Udział w biegu na dystansie 45 kilometrów oraz w VK wlicza się do rankingu Skyrunner®World Series. Światowej klasy zawodnicy z pewnością nie przepuszczą takiej okazji! 

 

Kilian Jornet: „Cieszymy się, że Polartec wesprze nas w tak ważnym wydarzeniu biegowym. Zaawansowane technicznie materiały tworzone przez tę markę doskonale sprawdzą się w trudnych warunkach pogodowych, które zastaniemy w Norwegii. Co więcej, razem z Polartec wyznajemy podobne zasady w kwestii zdrowego współzawodnictwa i ciągłego dążenia do doskonałości. Stawiamy na działalność badawczą i rozwój produktu. Co więcej, zarówno organizatorzy, jak i uczestnicy Tromsø Skyrace są wrażliwi na kwestie ochrony środowiska, a Polartec to marka mocno zaangażowana w działania na rzecz ochrony przyrody oraz w proces recyklingu produktów”.


„Jesteśmy dumni, że Polartec wraz z marką Salomon wesprze Tromsø Skyrace – jedyne w swoim rodzaju wydarzenie organizowane przez Kiliana i Emilie, dwoje światowej klasy biegaczy wysokogórskich. Sport to jeden z głównych kierunków rozwoju Polartec. Z tego powodu cenimy sobie pracę z osobami, które w ekstremalnie trudnych warunkach będą mogły przekonać się, jak działają nasze materiały. Wszyscy zawodnicy pobiegną w kurtkach marki Salomon uszytych z materiałów Polartec” – mówi Eric Young, dyrektor handlowy na rynek europejski. 


Więcej informacji oTromsø Skyrace na stronie: www.tromsoskyrace.commateriały prasowe


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Piotr Gruszkowski
 
2024-04-04
WYDARZENIA
 

KIERAT 2024 – 19. edycja kultowych zawodów

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2024-03-20
WYDARZENIA
 

11. Dni Lawinowo-skiturowe

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-11-08
WYDARZENIA
 

Wystawa „Spojrzenie z góry. Archiwum Wady Rutkiewicz”

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-07-28
WYDARZENIA
 

Wystawa „Skały”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com