facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2012-03-09
 

Trójmiejski Piknik Drytoolowy - relacja

Niesprzyjające wspinaniu położenie geograficzne nie powoduje zniechęcenia i marazmu. Pompuje w żyły nadmorskich wspinaczy dużo energii i determinacji w poszukiwaniu nowych obiektów treningowych, gdzie mogą szlifować swoją codzienną formę i umiejętności wspinaczkowe.
Do popularnych Lubonic (http://www.murki.pl/ppm.leborskie.lubonice.acs) i Murków Brętowskich (http://www.murki.pl/ppm.bretowo.acs) dołączył kolejny obiekt, tym razem do trenowania drytoolingu.


Część uczestników Pikniku. Fot. Wiesiek Romanowski

Za sprawą Trójmiejskiego Pikniku Drytoolowego odżył stary mało popularny hakowy spot – Wieża Bartosa - położona nad samą wodą, w iście industrialnej okolicy. Na około szarej żelbetonowej, zapomnianej przez ostatniego zbieracza złomu Wieży, choć na jeden dzień zrobiło się kolorowo i tłumnie.

W niedzielę 4 marca, piękna słoneczna pogoda, ognisko i świetna atmosfera zgromadziły parędziesięciu wspinaczy z Trójmiasta i okolic, z których 42 zdecydowało się wystartować w zawodach drytoolowych.


Start w 10+metrową rysę prowadził najpierw przez 6 metrów
filarka. Fot. Krzysztof Podjaski

Do pokonania były trzy wymagające dwudziestometrowe drogi. Dwie wytyczone zostały z wykorzystaniem naturalnej rzeźby ściany – co ciekawe jedna z dróg oferowała wspinanie po ponad dziesięciometrowej długości cienkiej rysie. Trzecia zaś została stworzona poprzez dokręcenie drewnianych chwytów.


Jedyna możliwość no-hand resta, ale za to z widokiem na morze
i panoramę Gdańska. Fot. Krzysztof Podjaski

Na każdej z dróg można było zdobyć maksymalnie 6 punktów (bonus A –  1 punkt, bonus B -2, bonus C – 3, bonus D – 4, TOP - 6). Zawodników obowiązywał limit czasu - 10 minut.

W kategorii kobiecej, zdobywając największą ilość punktów (10), zwyciężyła Małgorzata Jurewicz. Drugie miejsce zajęła Kasia Łysek, która - co ciekawe - przystawiając się jedynie do dwóch dróg zgromadziła aż 7 punktów. Na trzeciej pozycji również z 7 punktami, znalazła się Bożena Popow.


Łatwy start w najtrudniejszą drogę. Wspina się Małgosia Jurewicz.
Fot. Krzysztof Podjaski

W kategorii męskiej trzech zawodników ukończyło wszystkie drogi, zdobywając maksymalną ilość 18 punktów. Czasy ich przejść zdecydowały o kolejności zajmowania miejsc na podium. Na pierwszym miejscu uplasował się Józef Soszyński, na drugim Marcin Kraszewski, a na trzecim Maciej Chmielecki, który jako jedyny nie miał okazji wspinać się na Wieży Bartosa nigdy wcześniej.

Pełne wyniki zawodów:
http://www.kwt.gda.pl/content/view/493/1/


Sponsorzy nagród:


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com