facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-05-24
 

Trawersem przez pionowy świat - wystawa Jacka Kudłatego

Zapraszamy do obejrzenia wystawy fotografii Jacka Kudłatego - członka Alpinus Expedition Team oraz jedynego europejskiego fotografa należącego do elitarnego teamu Sigma Professional Eyes.
Jacek Kudłaty (ur. 1972). Jego pasją i sposobem na życie są ekstremalne wyprawy wspinaczkowe i fotografia. Od 15-go roku życia uprawia wspinaczkę sportową, odnosząc sukcesy w tej dyscyplinie. Te dwie pozornie nie związane ze sobą pasje, które z powodzeniem udaje mu się od lat łączyć i zawodowo realizować  pozwalają mu na życie pełne  przygód i podróży. Takie są też zdjęcia Jacka. Odzwierciedlają zmagania człowieka z groźną naturą, ale też pokazują jej piękno i niezwykłą harmonię.

Organizował wyprawy eksploracyjne, mające na celu wytyczenie nowych dróg wspinaczkowych w egzotycznych zakątkach naszego globu (Maroko, RPA, Indie, Madagaskar, Laos, Chiny, Australia). Jest autorem pierwszych przejść wielu nowych dróg skalnych na różnych  kontynentach. Od 2007 roku jest członkiem Alpinus Expedition Team. Od roku 2008 jest jedynym europejskim fotografem w elitarnym teamie Sigma Professional Eyes.

Zdjęcia i teksty jego autorstwa publikowane są w prasie szerokiego obiegu, w prasie branżowej, podróżniczej oraz fotograficznej. Mieszka w Trzcińsku położonym w południowo-zachodnim krańcu Polski, gdzie u stóp granitowych turni Gór Sokolich prowadzi camping i schronisko dla wspinaczy.

Zdjęcia można obejrzeć w Galerii Camelot & Galerii Fundacji Imago Mundi przy ul. św. Tomasza 17 w Krakowie.
 fot. J. Kudłaty
 fot. J. Kudłaty
 fot. J. Kudłaty
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com