facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-01-13
 

TransCarpatia 2009

16 sierpnia 2009 z Ustronia w Beskidzie Śląskim do Baligrodu w Bieszczadach po raz szósty wystartuje TransCarpatia.

Uczestnicy będą mieli do przejechania sześć etapów o długości około 450 km, w tym 12 000 m przewyższeń. Nowością podczas tej edycji będzie oznakowana sugerowana trasa przejazdu pomiędzy etapami. W zamierzeniu nowa formuła ma umożliwić start szerszemu gronu zawodników z różnych części świata, którzy w korespondencji z organizatorami podkreślali obawy związane z nawigacją w górach, które polscy zawodnicy doskonale znają. Motyw sugerowanej trasy nie wyklucza własnych wariantów dotarcia do punktów kontrolnych. Podczas prac nad wyznaczeniem trasy TC 2009 główną uwagę poświęcono na zaplanowanie trasy w najciekawszych częściach polskiego łuku Karpat tak, aby niemalże wyeliminować odcinki asfaltowe.

Pierwszy etap przebiegać będzie przez Beskid Śląski i Żywiecki. Z Ustronia przez malowniczą Istebną, a następnie przez Żywiecki Park Krajobrazowy dotrzemy do gościnnego Korbielowa.

Drugi etap przebiegający przez Beskid Średni i w okolicach Babiogórskiego Parku Narodowego zawiera wjazd na najwyższy szczyt na całej trasie TransCarpatii 2009 - Policę (1369 m n.p.m.). Z Raby Wyżnej do Szczawnicy Zdrój trasa przebiega przez Gorczański Park Narodowy (Turbacz 1311 m n.p.m.) oraz legendarne Pasmo Lubania. Klasyka TransCarpatii to przejazd w ciągu jednego etapu ze Szczawnicy Zdrój przez Beskid Sądecki (Popradzki Park Krajobrazowy) do Krynicy Zdrój.

Kolejny etap wytyczono przez Beskid Niski do serca Magurskiego Parku Narodowego - Krempnej. Ostatni etap z Krempnej do Baligrodu przez Ciśniańsko-Wetliński Park Krajobrazowy zaprowadzi do Bieszczadzkiego Parku Narodowego, gdzie w miejscowości Baligród zakończy się rywalizacja.

Etap I Ustroń - Korbielów - 75 km Etap II Korbielów - Raba Wyżna - 76 km Etap III Raba Wyżna - Szczawnica Zdrój - 64 km Etap IV Szczawnica Zdrój - Krynica Zdrój - 65 km Etap V Krynica Zdrój - Krempna - 75 km Etap VI Krempna - Baligród - 85 km
Przybliżony dystans łączny: 450 km.
Przybliżona rożnica wzniesień: 12 000 m.

Organizatorzy przygotowali trzy pakiety wpisowe.

Dodatkowo dla pierwszych 100 osób wpłacających pełną kwotę opłaty startowej przekażą talony o wartości 100 zł do sklepu internetowego z odzieżą kolarską TransCarpatia 2009.

Więcej informacji na www.transcarpatia.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com