facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2006-08-16
 

Tragedia na K2

Czterech rosyjskich alpinistów zginęło w lawinie.


Czterech rosyjskich alpinistów zginęło w lawinie. Jacek Teler, „Banjo” Bannon i pozostali trzej Rosjanie, wśród nich kierownik wyprawy Siergiej Bogomołow, po pełnym wrażeń i wyczerpującym zejściu z obozu III, dotarli już do bazy.

Siergiej Bogomołow potwierdził śmierć czterech towarzyszy. Według Banjo, wierzchołek osiągnął przynajmniej jeden z uratowanych Rosjan, który w momencie wypadku znalazł się około 15 metrów poza zasięgiem lawiny.

Tymczasem rosyjska agencja informacyjna „Nowosti” podała o godzinie 17:39 naszego czasu następujący komunikat:

„Islamabad, 15 sierpnia (Novosti RIA)
Ekipy ratunkowe z Pakistanu szukają czterech rosyjskich alpinistów, którzy zaginęli przed kilkoma dniami, wspinając się na K2, drugi szczyt świata — poinformował we wtorek urzędnik pakistańskiej agencji, która pomogła zorganizować wyprawę.
Naiknam Kari, rzecznik Adventure Tours Pakistan, oświadczył, że przewodnik górski zgłosił zaginięcie czterech rosyjskich wspinaczy dwa dni temu, prosząc by jak najszybciej został wysłany helikopter ratowniczy. Jednakże helikoptery nie mogły wówczas wystartować z powodu złych warunków pogodowych. Rzecznik powiedział, że rosyjscy wspinacze są dobrze przygotowani i wciąż można liczyć na odnalezienie ich żywych”.

źródło: PZA

2006-08-16

(dg)

 

 

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
Piotr Michalski
 
2021-03-22
GÓRY
 

Tatrzański hat-trick!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
Goryonline
 
 
Piotr Michalski
 
2021-02-05
GÓRY
 

Tatry – nowa droga na Pośredniej Baszcie

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com