facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-09-04
 

TOUR SALON – podróż dookoła świata!

Ciekawe pomysły na spędzanie wolnego czasu, najnowsze oferty turystyczne, regionalne smakołyki i liczne konkursy – to wszystko na TOUR SALON 2008.

Ciekawe pomysły na spędzanie wolnego czasu, najnowsze oferty turystyczne, regionalne smakołyki i liczne konkursy – to wszystko znaleźć będzie można na największych w Polsce targach turystycznych TOUR SALON, które odbędą się w dniach 16 – 18 października 2008 r.W targach TOUR SALON co roku na imponujących, kolorowych stoiskach prezentuje się kilkuset wystawców – polskie regiony i kraje (w tym roku m. in. Wenezuela, Brazylia, Egipt i RPA, a także przedstawiciele z Włoch, Hiszpanii, Grecji, Słowacji, Niemiec i wielu innych), biura podróży i touroperatorzy, przewoźnicy, gestorzy bazy noclegowej, firmy turystyczne, wydawnictwa i portale, a także wystawcy przestrzeni specjalnych. Uzdrowiska, sanatoria, hotele i ośrodki SPA oraz wellness pojawią się na specjalnie przygotowanych stoiskach na przestrzeni „WySPA Zdrowia”, uatrakcyjniając swoją obecność pokazami różnych technik masażu, występami i konkursami. Ekspozycja „Turystyka biznesowa” skupi z kolei obiekty szkoleniowe i konferencyjne, organizatorów konferencji, kongresów, wyjazdów motywacyjnych i będzie powiązana z „Extreme”,  na której na specjalnych przestrzeniach pokazowych prezentować się będą organizatorzy wyjazdów z odrobiną adrenaliny, nietypowych eventów i turystyki aktywnej. 

Norwegia Krajem….
W roku 2008 jako Kraj Partnerski targów TOUR SALON prezentować się będzie Norwegia. Wystąpienie kraju przygotowuje Ambasada Norwegii, która wraz z norweskimi firmami turystycznymi promować będzie na targach najpiękniejsze zakątki i rodzimą turystykę. Najważniejszym punktem programu będzie narodowy workshop norweski, podczas którego Norwedzy przedstawią najnowsze oferty turystyczne polskim biurom podróży i touroperatorom. Workshop urozmaicony zostanie prezentacją na temat Norwegii z udziałem Elżbiety Dzikowskiej. Wśród uczestników warsztatów rozlosowana zostanie nagroda specjalna – wyjazd do Norwegii.  W planach jest także prezentacja atrakcji turystycznych Norwegii dla szerokiej publiczności, połączona z konkursem z nagrodami, degustacje, występy i pokazy oraz promocja na dużym stoisku, które w tym roku zajmie ponad 100 mkw. i obecna na nim będzie także Dania

...Łódzkie Regionem Partnerskim
Tradycją targów TOUR SALON jest przyznawanie także tytułu Polskiego Regionu Partnerskiego. W tym roku będzie nim Łódzkie. Prezentacja regionu łódzkiego odbędzie się zgodnie z wprowadzanym obecnie do realizacji Programem Rozwoju Turystyki Województwa Łódzkiego na lata 2007-2020, który zakłada nowe formy promocji łódzkiego. Przez pierwsze dwa dni biznesowe Łódzkie zapraszać będzie gości na stoisko i do odwiedzenia karczmy regionalnej. Dzień otwarty dla szerokiej publiczności bogaty będzie w przygotowywany program artystyczny. Łódzkie jest regionem, w którym możliwości uprawiania turystyki aktywnej przeplatają się z bogactwem dziedzictwa kulturowego. W związku z tym Łódzkie chce skupić się na związku pomiędzy tymi dwoma formami uprawiania turystyki. Promowany będzie szlak konny im. mjr Henryka Dobrzańskiego "Hubala", szlaki kajakowe i rowerowe w regionie. Prezentacja Łodzi będzie związana z kandydaturą miasta do miana Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku. 

Co w programie?
Nieodłącznym elementem targów TOUR SALON jest co roku bardzo bogaty program wydarzeń towarzyszących. Wśród stałych jego punktów są: Międzynarodowy Festiwal Filmów Turystycznych TOUR FILM, największy w Polsce workshop turystyki przyjazdowej BUY POLAND, Przegląd Książki Krajoznawczej i Turystycznej. Po raz drugi podczas targów odbędą się  Mistrzostwa Polski Kierowców Autobusów. W planach są także konferencje i seminaria dla branży, m.in. seminarium „ECO MICE – ekologiczne rozwiązania w przemyśle spotkań”, konferencja „Przyszłość w eventach” oraz wydarzenia przygotowywane przez wystawców targów, a wśród nich konferencja  International Gay and Lesbian Travel Assocciation pt. „Turystyka gejowska – najprężniej rozwijający się sektor turystyki w Europie” i wiele innych.

Dni 16 i 17 października przeznaczone będą dla profesjonalistów z branży i obowiązywać na nich będzie rejestracja zwiedzających. Trzeci dzień, sobota, otwarty zostanie dla szerokiej publiczności. Tego dnia bilet wstępu na targi kosztować będzie 10 zł. A na zakończenie w podróż po trasie kolejowej wokół Poznania gości targowych zabierze Pociąg Retro

Tegoroczna edycja targów odbywa się pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiej Organizacji Turystycznej i Polskiej Izby Turystyki.

Więcej informacji: www.tour-salon.pl
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-13
BIZNES
 

Fjallraven Classic 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com