facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2005-07-08
 

Topowe buldery

Dai Koyamada pokonał swój kolejny projekt w Shiobara (Japonia)...


Dai Koyamada pokonał swój kolejny projekt w Shiobara (Japonia). Bulder Uma to 30-ruchowa wspinaczka o wymagającej wycenie 8C (V15).

Przebywający obecnie na Nowej Zelandii Chris Sharma otworzył tam do tej pory dziesięć ekstremalnych bulderów o trudnościach od V9 do V14. Najważniejszym osiągnięciem Amerykanina jest pokonanie przystawki na kamieniu Trifecta na Flock Hill. Unikający jak zwykle deklaracji na temat wycen, Chris wspomina podobno nieśmiało o V14. Bulder ma nosić nazwę Black Dragon lub Red Dragon.

Sebastien Frigault pokonał swój drugi bulder wyceniany na 8C, czyli start SD do Satan i Helvete na Coquibus Ouest (Fontainebleau). Wcześniejszy wyczyn Seba to Trip Hop, będący przedłużeniem Hip Hopa.

Osiemnastolatek Antoine Vandeputte jako trzeci przeszedł ekstrem Mauro Calibaniego Tonino 78 8C+ w Meschia. Zgodnie z przewidywaniami specjalistów (tak wróżył między innymi Bernd Zangerl na naszych łamach) Tonino 78 zaczyna być coraz niżej ceniony. Jego akcje muszą spaść ponownie, gdy weźmie się pod uwagę osiągnięcia jego następnego pogromcy. Antoine ma na swoim koncie zaledwie jeden bulder o trudnościach powyżej 8A+ (!), Leonardo assis 8B+, pokonany we wrześniu zeszłego roku. Przypomnijmy, że Tonino 78 to przedłużenie Leonardo Assis, na którym urwał się chwyt, o pięcioruchowy start.

Po wieloletniej batalii legendarny Bena Moona dokonał pierwszego powtórzenia Hi Fidelity 8B (V13) Steve`a Dunninga w Caley, prawdopodobnie najtrudniejszego bulderu w gritstonach. Przejście poprzedziły lata pracy na wędkę. Podczas właściwej próby Moona spotowało dwóch kolegów, a ewentualne miękkie lądowanie miało zapewnić kilka crashpadów. Nawiązując do wyceny, warto zaznaczyć, iż Brytyjczycy dość często wyrażają przekonanie, że 8C na kontynencie odpowiada ichniejszemu 8B...

6 (133) 2005

(kb)
 

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-03-28
GÓRY
 

Red Bull Szybka Tura

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-25
GÓRY
 

Dni Lawinowo-Skiturowe dla Ukrainy

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-14
GÓRY
 

Jurek Łabęcki – Kaskader z Bronowic

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com