facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2020-10-19
 

The North Face z inicjatywą "Reset Normal"

Największa outdoorowa marka na świecie przeznaczy 7 milionów dolarów, by we współpracy z ekspertami z różnych dziedzin, w tym Leną Waithe i Jimmym Chinem, rozwijać inicjatywy zwiększające dostęp do aktywności outdoorowych i możliwości rozwoju poprzez szeroko rozumianą eksplorację.

Fot. materiały prasowe TNF

 

The North Face zainaugurował inicjatywę „Reset Normal”, której celem jest zachęcenie ludzi do spojrzenia na świat z szerszej perspektywy i odkrywania nowych dróg rozwoju w obliczu wyzwań, przed którymi stanęła globalna społeczność.

  

W ramach inicjatywy powstała Explore Fund Council, która łączyć ma pasjonatów i ekspertów w dziedzinach kultury, rozrywki, nauk akademickich i outdooru. Jej zadaniem będzie opracowywanie idei i rozwiązań, których wdrożenie może zwiększyć dostęp różnych społeczności do aktywności outdoorowych i stworzyć możliwości rozwoju poprzez szeroko rozumianą eksplorację. Wnioski, odkrycia oraz rekomendacje grupy ekspertów będą miały istotny wpływ na rozlokowanie środków finansowych w wysokości 7 milionów dolarów, które The North Face zobowiązuje się przeznaczyć na wyrównywanie szans w świecie outdooru oraz na zapewnienie równych szans dla wszystkich.

 

Program startuje przy wsparciu dwóch ekspertów, którzy od lat zmieniają branże, których są częścią. Inicjatywę wesprą Lena Waithe – nagrodzona Emmy scenarzystka, producentka i aktorka, założycielka Hillman Grad Productions, która postanowiła poświęcić karierę na rzecz wspierania niedostatecznie reprezentowanych artystów i społeczności – oraz Jimmy Chin, sportowiec i wspinacz, członek globalnego teamu The North Face, nagrodzony Oscarem reżyser.

 

Fot. Lena Waithe / materiały prasowe TNF

 

Eksploracja od zawsze była dla mnie sposobem myślenia o rzeczywistości. Jako twórca cały czas postrzegam siebie jako ciekawego świata odkrywcę i wierzę, że każdy powinien mieć takie samo prawo

 

– komentuje Lena Waithe.

 

„Jedynym realnym sposobem na to, by coś zmienić, jest samodzielne tworzenie przestrzeni dla zmian. Jestem podekscytowana współpracą z The North Face i wszystkimi członkami Explore Fund Council. Liczę na to, że nasza wspólna perspektywa pomoże wzmocnić różnorodność w branży outdoor i uczyni ją miejscem bardziej dostępnym dla każdego” – podkreśla.

 

„Przez całe moje życie eksploracja była nieskończonym źródłem tego, co pozytywne. Szczerze wierzę, że odkrywanie jest częścią ludzkiej natury i że eksploracja może łączyć ludzi, zmieniając ich życie”

 

– mówi Jimmy Chin.

 

„Niestety, nie każdy ma równy dostęp czy szansę na doświadczenie outdoorowych przygód. Inicjatywa The North Face jest niezwykle ekscytująca i cieszę się, że mogę być jej częścią wraz z pozostałymi członkami Explore Fund Council” – dodaje.

 

Waithe i Chin będą współpracować z innymi twórcami, naukowcami, specjalistami oraz członkami branży outdoor, rozwijając pomysły wprowadzające ważne i potrzebne zmiany. Grupa ta będzie miała swój znaczący wkład w kierunek, w którym zmierza The North Face, a także będzie wpływać na sposób, w jaki marka wybiera i wspiera organizacje w ramach The Explore Fund. Celem The North Face jest skompletowanie i ogłoszenie pełnego składu grupy Explore Fund Council do wiosny 2021 roku.

 

„Już od dziesięciu lat za sprawą Explore Fund działamy w kierunku zniesienia barier w eksploracji, by uczynić ją bardziej dostępną dla wszystkich. Rok 2020 uzmysłowił nam, że musimy radykalnie przyspieszyć nasze wysiłki w tym zakresie i rozszerzyć je o współpracę z szerszą społecznością, by szybciej osiągnąć nasz cel. Niezwykle cieszymy się, że możemy połączyć siły z innymi osobami, które są synonimem zmiany, takimi jak Lena i Jimmy. Wierzę, że Explore Found Council pomoże nam sprawniej przybliżyć nową, bardziej sprawiedliwą erę branży outdoor”

 

– zaznacza Steve Lesnard, wiceprezes ds. marketingu w The North Face.

 

The North Face planuje zaangażować się również w inne działania, włączając w to współpracę z partnerami i organizacjami charytatywnymi, które wspierają przyszłych odkrywców – pełnych ciekawości, pasji i zainteresowania outdoorem, którzy nie mają dostępu do odpowiedniego sprzętu czy autorytetów, od których mogliby czerpać wiedzę i motywację.

 

Kampanię „Reset Normal” inauguruje film – hymn autorstwa Sid Lee. Pokazuje on punkt zwrotny, którego doświadczamy w 2020 roku, pokazując, w jaki sposób ludzie mogą złapać oddech dzięki sile eksploracji. Narratorką w klipie jest Lena Waithe, a podkład muzyczny to singiel z pierwszej od 7 lat płyty Aloe Blacc. Utwór zatytułowany „My Way” doskonale odzwierciedla ideę stojącą za najnowszą kampanią The North Face.  

Ambasadorzy oraz sportowcy The North Face przygotują także nagrania wideo, w których przedstawią swoje historie i zaprezentują własne interpretacje dotyczące tego, jak „zresetować” swoją codzienność w 2020 roku. 

 

Dowiedz się więcej na: www.thenorthface.pl. 

Źródło: informacja prasowa

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-07-02
BIZNES
 

Południowy Tyrol: niezwykły region Włoch

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-05-24
BIZNES
 

Nowy dystrybutor CLIMBING TECHNOLOGY w Polsce

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com