facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2021-02-18
 

The North Face VECTIV – buty do biegów terenowych i wędrówek z wkładką karbonową

The North Face wprowadza 8 innowacyjnych modeli butów VECTIV™ przeznaczonych do biegów trailowych i wędrówek z najwyższej klasy technologią stworzoną z myślą o amortyzacji i najlepszym wykorzystaniu energii.

Fot. materiały prasowe The North Face

 

The North Face przedstawia VECTIV™ – zupełnie nową technologię i linię obuwia zaprojektowaną z myślą o różnego rodzaju aktywnościach na szlakach. Rewolucyjna konstrukcja podeszwy, dostosowana do specyfiki biegania i wędrówek w wymagającym technicznie, górskim terenie, jest efektem ponad dwóch lat intensywnych badań i testów na łącznym dystansie ponad 9500 kilometrów, przeprowadzonych z udziałem profesjonalnych sportowców.

 

Już dzisiaj w wybranych sklepach dostępny jest model Flight VECTIV™ – flagowy produkt z linii VECTIV™, przeznaczony do biegania w terenie. Niezależne badania wykazały, że buty Flight VECTIV™ redukują przeciążenia powstające podczas zbiegania o 10%, umożliwiając tym samym biegaczom pokonywanie dłuższych dystansów.

 

Fot. materiały prasowe The North Face

 

Kompozytowe wkładki z włókna węglowego znajdowały już zastosowanie w obuwiu przeznaczonym do biegów ulicznych i po twardych nawierzchniach. Jednak to The North Face, jako marka nieustannie przesuwająca granice innowacji, dostrzegł potrzebę wprowadzenia technologii także do produktów skierowanych do biegaczy terenowych oraz miłośników wędrówek.

 

Pod niezwykle lekką i wygodną siateczkową cholewką VECTIV™ skrywają trójwarstwową podeszwę, na którą składają się: wkładka 3D VECTIV™, precyzyjnie dopasowana podeszwa środkowa VECTIV™ oraz zewnętrzny bieżnik SurfaceCTRL. Dzięki unikatowej konstrukcji but zapewnia lepszą stabilizację, świetne dopasowanie do stopy oraz doskonałą amortyzację – bez utraty energii wkładanej w ruch.

 

„Buty Flight VECTIV są szybkie, lekkie i responsywne” – mówi Kaytlyn Gerbin, biegaczka The North Face. „Dzięki wkładce czuć, jak but dostosowuje się do biegu i wspomaga efektywność, a lekka, opływowa cholewka doskonale dopasowuje się do stopy. Zaufałam tym butom i nie zawiodłam się na nich podczas 150-kilometrowego biegu Wonderland Trail czy na trasie Transgrancanaria liczącej blisko 130 km. Rzeczywiście miałam wrażenie, że popychały mnie do przodu”.

 

Fot. materiały prasowe The North Face

 

Od chwili powstania butów VECTIV™ 14 sportowców z teamu The North Face ustanowiło już 17 różnych rekordów na całym świecie. Wśród nich warto wymienić m.in.: Kaytlyn Gerbin z wynikiem 18:41:54 podczas Wonderland Trail, Coree Wolteringa i pokonanie Ice Age Trail w 21 dni, 13 godzin i 35 minut, a także Pau Capella i jego samotne pokonanie trasy UTMB w czasie 21:17:18.

 

„Flight VECTIV szybko stały się moimi ulubionymi butami wyścigowymi. Są szybkie, a jednocześnie naprawdę stabilne. Zapewniają świetną przyczepność podczas zbiegów. To są te detale, które robią różnicę” – mówi Pau Capell.

 

Fot. materiały prasowe The North Face

 

Buty Flight VECTIV™ przetestowali już także zawodnicy i zawodniczki Buff The North Face Team.

 

„Pokonałem w nich łącznie już ponad 600 km, mam porównanie co do różnych warunków i form treningu. Buty są bardzo wygodne. Dzięki karbonowej wkładce VECTIV jest responsywny, czuć to na zbiegach. Podeszwa skonstruowana jest w taki sposób, że chroni rozcięgno podeszwowe. Tym samym zamiast na ostrożnym lądowaniu możemy bardziej skupić się na mocnym rytmie” – komentuje Marcin Rzeszótko.

 

„Zastosowana amortyzacja daje duży komfort podczas pokonywania każdego kolejnego kilometra, dobrze chroniąc stopy na górskich ścieżkach. Buty okazały się dynamiczne i dopasowane, a pokonywane w nich kilometry stają się przez to jeszcze bardziej przyjemne” – dodaje z kolei Marcin Kubica.

 

Fot. materiały prasowe TNF

 

Łącznie The North Face wypuści na rynek osiem różnych modeli butów VECTIV™ do biegów i wędrówek. Cena w zależności od modelu będzie wahać się od 499 do 899 złotych.

 

Od 26 stycznia buty Flight VECTIV™ dostępne są przedpremierowo w Sklepie Biegacza.

 

Źródło: informacja prasowa The North Face

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-12-20
SPRZĘT
 

Pomysły na prezenty dla pasjonatów gór

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-17
SPRZĘT
 

Fascynujący świat skitouringu

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com