facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-04-24
 

The North Face Summit Series Road Trip w Polsce już w ten weekend

Rozpoczął się wyjątkowy festiwal wspinaczkowy – The North Face Summit Series Road Trip.
26 kwietnia po raz pierwszy zawita do Polski. We Wrocławiu i Sokolikach przez dwa dni będzie można bliżej poznać technikę najlepszych – Jamesa Pearsona i Gaza Parry’ego.
W Polsce Pearson i Parry spędzą dwa dni. Na 26 kwietnia (niedziela) zawodnicy The North Face zaplanowane mają spotkania z dziennikarzami oraz entuzjastami wspinaczki, które rozpocznie się o godzinie 20.00 w centrum wspinaczkowym Eiger. Każdy będzie mógł porozmawiać ze wspinaczami oraz obejrzeć pokaz zdjęć i umiejętności.W poniedziałek 27 kwietnia James i Gaz w towarzystwie znanych lokalnych wspinaczy
i instruktorów udadzą się w Sokoliki, aby powspinać się na kultowych drogach tych popularnych wśród polskich wspinaczy granitowych turni. Czy specyficzny charakter dróg w tym rejonie przypadnie do gustu brytyjskim mistrzom skały? Czy zgodnie z planem uda im się poprowadzić drogę w stopniu 8a? A jeśli tak, to czy pokonają ją w najwyżej cenionym stylu on-sight (co, jak dotąd, nie udało się bodajże nikomu w Sokolikach)? Odpowiedź na te intrygujące pytania poznamy już za trzy dni.

The North Face Summit Series Road Trip to czterdziestodniowe „tournée” wspinaczkowe po Europie. James Pearson oraz Gaz Parry przejadą swoim vanem 11 000 kilometrów, aby przejść 20 kultowych dróg wspinaczkowych o minimalnej wycenie 8a w 14 krajach. Z całości powstanie film, którego producentem został Keith Bradbury. Przygoda rozpoczęła się 1 kwietnia w Wielkiej Brytanii. Do tej pory zawodnicy zatrzymali się w Lulworth, Malham Cave (Wielka Brytania), Hyltebergen (Szwecja), Kopenhadze (Dania)  i kultowym Fontainebleau (Francja). Wyprawę można śledzić na sumiennie uzupełnianym blogu.


James Pearson

James Pearson uważany jest za cudowne dziecko wspinaczki. Swoją przygodę z tym sportem rozpoczął w wieku 15 lat, od linii z wyceną E7 o nazwie Kaluza Klein. Kolejną była The Zone z wyceną E9.
W wieku 19 lat został najmłodszym, który przeszedł Equilibrium (E10, 7a) – linię uznawaną wówczas za jedną z najtrudniejszych na świecie. Kolejnym krokiem milowym Jamesa było pierwsze przejście drogi The Walk of Life, okrzykniętej najtrudniejszą tradycyjną linią na Wyspach.


Pierwsze przejście drogi The Walk of LifeTowarzysz Persona, Gaz Parry, to równie utalentowany i wszechstronny wspinacz. Wielokrotny Mistrz Wielkiej Brytanii bryluje zarówno na krótkich drogach skałkowych i bulderach, jak trudnych ścianach na całym świecie – ma na swoim koncie wyprawy wspinaczkowe na Madagaskar i w Karakorum. 

The North Face Summit Series Road Trip

26 kwietnia 2009, niedziela, Wrocław
Centrum Wspinaczkowe Eiger, ul. Fabryczna 10, 
godzina 19.00 – spotkanie z Jamesem Pearsonem i Gazem Parrym
20.00 – pokaz slajdów

27 kwietnia 2009, poniedziałek, Sokoliki

Zapraszamy na blog: http://thenorthfaceeu.typepad.com/summitseriesroadtrip/
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com