facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2016-11-05
 

The North Face prezentuje kolekcję Steep Series

Jak sprawdzić, czy to, co się zaprojektowało i stworzyło, spełnia swoje funkcje? Najlepiej dać komuś, kto przetestuje ten produkt w najcięższych warunkach. The North Face prezentuje kolekcję Steep Series, sprawdzoną w czasie wyprawy na lodowiec Tsirku na Alasce.

Jednym z haseł, którymi kieruje się marka The North Face przy produkcji zaawansowanej technicznie odzieży outdoorowej, jest “Athlete Tested, Expedition Proven” (Prztestowane przez sportowców, sprawdzone w czasie ekspedycji).W przypadku freeride’owej kolekcji Steep Series, odzież i sprzęt przetestowane zostały przez Sama Anthamattena, Ralpha Backstroma, Hadley Hammer i Johnn’ego Collinsona, którzy wzięli udział w wyprawie w głąb masywu Świętego Eliasza na Alasce. Głównym jej celem był zjazd z legendarnej ściany Corrugated.

 

 

„Tylko kilku osobom udało się nią zjechać. Zbocze wyglądało jak obraz. Jego widok sprawiał, że jednocześnie czułem się zdenerwowany i podekscytowany. Wiedziałem, że jeśli chcemy tamtędy zjechać, wszystko musi być idealne, od warunków, przez sprzęt, team, na mojej sprawności fizycznej kończąc” – relacjonuje Anthamatten.

 

 

By dostać się do podstawy ściany członkowie ekspedycji musieli pokonać sześćdziesiąt kilometrów na skuterach śnieżnych po ogromnym, poprzecinanym szczelinami lodowcu. Przyszło im działać w niezwykle trudnych warunkach - silne opady śniegu, wiatr i niskie temperatury sprawiły, że już sam początek wyprawy był prawdziwym testem wytrzymałości.

 

3 – odcinkową relację z wyprawy obejrzeć można już teraz pod adresami:

Tsirku Episode 1: No Man's Land : https://youtu.be/rPYwCgOHsbk

Tsirku Episode 2: The Drop : https://youtu.be/Co4-Zl7icsQ

Tsirku Episode 3: Corrugated : https://youtu.be/4WPK3V6usAQ

 

Kurtka męska FuseForm Brigandine 3L

 

Z myślą o zapewnieniu ochrony w takich warunkach, projektowane były produkty z najnowszej kolekcji Steep Series. Były to m.in. kurtka i spodnie Brigandine, w których wykorzystano technologię FuseForm™. Pozwala ona na bezszwowe wzmocnienie najbardziej narażonych na ścieranie miejsc. W pozostałych natomiast, takich jak kaptur, ramiona, czy boczne części kurtki, zastosowano cieńszy materiał, dzięki czemu jest ona lekka i ma lepszy krój. W kolekcji znalazły się również męskie i damskie produkty z serii Sickline i NFZ, oraz kurtki Desolation Thermoball ™. To odzież zaprojektowana tak, aby sprostać wymaganiom i potrzebom profesjonalnych sportowców, dla których ważna jest mobilność, wygoda i doskonała izolacja, podczas intensywnych dni w górach.

 

Kurtka Free Thinker

 

Kurtka damska FuseForm Brigandine 3L

 

Kurtka męska Sickline


Kolekcja Steep Series dostępna jest na stronie: www.thenorthface.co.uk oraz w wybranych sklepach The North Face®  na terenie Europy.
Więcej informacji na temat TSIRKU uzyskać można śledząc @TheNorthFace na Facebooku i Instagramie, lub @TheNorthFaceEU #SteepSeries na Twitterze

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-12-20
SPRZĘT
 

Pomysły na prezenty dla pasjonatów gór

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-17
SPRZĘT
 

Fascynujący świat skitouringu

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com