facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2021-04-22
 

The North Face: eksploracja bez kompromisów - zobowiązania marki z okazji Dnia Ziemi

Od ponad 50 lat misją The North Face jest inspirowanie ludzi do eksploracji otaczającego świata. Wiemy jednak, że miejsca, które tak bardzo kochamy, są zagrożone. Z okazji Dnia Ziemi ogłaszamy nowe zobowiązania, których celem jest ograniczenie naszego negatywnego wpływu na planetę, by umożliwić jej odkrywanie przyszłym pokoleniom.

Fot. materiały prasowe The North Face

 

Zdajemy sobie sprawę, że ponad połowa naszego śladu węglowego związana jest z procesem produkcji. Skupiając się na tym, w jaki sposób wytwarzamy odzież, akcesoria i sprzęt, możemy w największym stopniu zredukować nasz negatywny wpływ na środowisko.

 

Celem The North Face jest tworzenie najwyższej jakości produktów, które pozwalają ich użytkownikom eksplorować świat w każdych warunkach. Jednocześnie dążmy do minimalizowania ich negatywnego wpływu na środowisko poprzez stosowanie materiałów odnowionych, pochodzących z recyklingu oraz wykonanych z surowców odnawialnych.

 

Aby wizja Eksploracji bez kompromisów stała się rzeczywistością, do 2025 roku 100% kluczowych materiałów wykorzystywanych do produkcji odzieży The North Face będzie pochodziło z recyklingu, odświeżenia lub miało charakter odnawialny. Dodatkowo od 4 maja w Niemczech – jako pierwszym kraju w Europie – możliwe będzie skorzystanie z naszej platformy recommerce The North Face Renewed.

 

Fot. materiały prasowe The North Face

 

Według amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska co roku 85% produkowanych tekstyliów trafia na wysypiska śmieci – wśród nich często są ubrania lub ich fragmenty. The North Face Renewed przekształca tradycyjny, liniowy model biznesowy w model cyrkularny, w ramach którego odzież może być odsprzedana, naprawiona czy poddana recyklingowi, zamiast stać się odpadem.

 

Platforma Renewed nie tylko pozwoli utrzymać produkty w użyciu, ale da też dostęp do odnowionych produktów konsumentom, którzy poszukują sprzętu w przystępnej cenie i chcą zmniejszyć swój ślad środowiskowy.

 

Fot. materiały prasowe The North Face

 

Do zrównoważonego rozwoju podchodzimy całościowo i strategicznie” – mówi Michael Horsch, wiceprezes ds. Produktów i Marketingu na obszar Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki w The North Face.

 

Analizując cykl życia naszych produktów i ich wpływ na środowisko, byliśmy w stanie zidentyfikować kluczowe obszary i na nich skoncentrować nasze wysiłki związane z redukcją śladu środowiskowego. The North Face Renewed oraz nasze nowe zobowiązania to ważne kroki w dążeniu do zminimalizowania negatywnego wpływu na naszą planetę bez uszczerbku na trwałości produktów czy właściwościach technicznych”.

 

Fot. materiały prasowe The North Face

 

Platforma Renewed, uruchomiona początkowo jako program pilotażowy w Niemczech, zostanie docelowo wprowadzona na inne rynki, dając konsumentom jeszcze większy wybór przy zakupie.

 

Ta strategia produktowa pomoże nam również osiągnąć Science – Based Targets wyznaczone przez właściciela marki The North Face, firmę VF Corporation. Dążenie do ich realizacji oznacza zmiany wewnętrzne, które idą w parze z naszym publicznym wezwaniem do podjęcia kroków na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu i zachowania możliwości eksploracji dla przyszłych pokoleń. 


 

Więcej informacji o Eksploracji bez kompromisów można znaleźć na stronie. 


Informacja prasowa

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-13
BIZNES
 

Fjallraven Classic 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com