facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2021-06-25
 

The North Face – kolekcja w kolorach Western States 100

Super… Tylko jakie kolory mogą kojarzyć się z kultowym biegiem Western States 100? Imprezą mającą jedną z najbarwniejszych historii w świecie sportów wytrzymałościowych. Z pewnością jest ich cała paleta, jednak trudu dobrania tych najwłaściwszych podjął się uznany artysta – Travis Weller. Spójrzmy, co z tego wyszło.

Limitowana kolekcja VECTIV™, stworzona we współpracy z Travisem Wellerem, nawiązuje do pełnych kurzu, pomarańczowych szlaków środkowej Kalifornii i gęstych sosnowych lasów na trasie wyczerpującego biegu Western States 100.

 

Jednak koloryt WS 100 to coś więcej, niż barwy natury. Odpowiedni trop podsuwa nazwa, kojarząca się nam z awanturniczymi przygodami na Dzikim Zachodzie… Wyczuwając tu westernowy klimat niewiele się pomylimy, bowiem do połowy lat 70. był to wyścig przeznaczony dla jeźdźców i ich koni. Przypadek jednak sprawił, że w 1974 roku koń Gordy’iego Ainsleigha zaniemógł na trasie, więc w kolejnym sezonie Gordy, z iście kowbojską fantazją, postanowił zaufać własnym nogom uzbrojonym w trampki. Śmiały plan się powiódł i Gordy jako pierwszy biegacz pokonał stumilową trasę WS 100 w czasie krótszym niż doba (23 godziny i 42 minuty). Kolejne edycje biegu były równie barwne i impreza ta stała się najważniejszym punktem odniesienia dla ultrarunnerów w Stanach – i to w czasach, gdy w naszej części Europy przebiegnięcie w górach 100 kilometrów (nie mil, jak w przypadku WS!), kojarzyło się ze szczególnie wyrafinowaną formą samodestrukcji. Dość wspomnieć, że na trasie WS 100 swoją wielkość budowały takie gwiazdy biegania, jak Scott Jurek, Timothy Olson, Geoff Roes, Hal Koerner, Rob Krar czy Jim Walmsley. Warto też dostrzec inną nietuzinkową postać od kilku dekad związaną z tym biegiem  – Tim Twietmeyer, ultramaratończyk z Kalifornii, pokonał trasę 25 razy, oczywiście w czasie krótszym od doby, wygrywając przy tym aż 5 wyścigów.

 

Wróćmy jednak na ziemię, z którą biegacze mają kontakt głównie za pośrednictwem butów… Jak wspomnieliśmy, zadania stworzenia nowej, limitowanej wersji kolorystycznej modeli z kolekcji VECTIV™ podjął się Travis Weller, który jest nie tylko magistrem sztuk pięknych w dziedzinie rysunku po Western Carolina University, ale też biegaczem długodystansowym, mogącym pochwalić się złotą klamrą do paska, przyznawaną zawodnikom, którzy uzyskali czas poniżej 22 godzin na trasie wyścigu Oil Creek 100.

 

„Bieganie trailowe wnosi do mojego życia jasność. Na szczytach gór kolory są bardziej żywe. Emocje głębiej odczuwa się w lesie. Te abstrakcyjne obrazy w naturze są podstawą mojej pracy i tej współpracy. Kiedy myślę o Western States 100 i o tym, jak podróżowałem, aby obejrzeć ten wyścig, w mojej pamięci wyróżniają się trzy odrębne odcinki trasy. Każdy z tych odcinków ma wyjątkowy charakter i wydobywa wyjątkowe cechy osobowości uczestników wyścigu. Stworzyłem barwną historię opartą na szczególnym otoczeniu i emocjach biegaczy, które można zauważyć na trasie” – wskazuje źródła swojej inspiracji artysta i biegacz górski.

 

Kolekcja jest już dostępna na stronie thenorthface.pl oraz w wybranych sklepach stacjonarnych.

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Goryonline
 
2015-10-08
FOTO-VIDEO
 

Never stop

Komentuj 0
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-03-28
SPRZĘT
 

Ostatnie buty trekkingowe, jakie kupisz

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com