facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2012-07-10
 

Test śpiworu MAMMUT AJUNGILAK KONTIKI

Wśród naszych klientów często obserwujemy zapotrzebowanie na śpiwór ciepły, lekki, niedużych rozmiarów i w dobrej cenie. Postanowiliśmy sprawdzić, czy takim wymaganiom sprosta legendarna, wywodząca się z Norwegii marka, która projektowaniem śpiworów zajmuje się już ponad 150 lat - przed Państwem Ajungilak Kontiki.

Przeznaczenie


Śpiwór Kontiki zaprojektowany został jako model trzysezonowy – do użycia od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Główną grupą docelową są turyści górscy, którzy potrzebują uniwersalnego śpiwora o stosunkowo niskiej wadze, który zapewni komfort w każdych warunkach. Dzięki odpornemu na wilgoć, syntetycznemu wypełnieniu dobrze sprawdzi się podczas spływów kajakowych czy rejsów pod żaglami.

Przebieg testu

Po rozpakowaniu pierwsze, na co zwracamy uwagę, to mocne rozprężanie śpiwora, w wyniku którego Kontiki szybko powiększa się kilkukrotnie. Za taki efekt odpowiada wysokiej klasy wypełnienie MTI®8, które ułożone jest w dwóch warstwach, a mała ilość przeszyć zapobiega powstawaniu tzw. mostków termicznych. Często w dostępnych na rynku śpiworach, brak wypełnienia (pikowane szwy) w miejscach zszycia powoduje, że konstrukcja wytraca dużo ciepła. Ajungilak w łatwy sposób poradził sobie z tym problemem zszywając każdą z warstw osobno, co sprawiło, że dodatkowym izolatorem stało się powietrze zawarte pomiędzy nimi. Śpiwór długości 200 cm ma 8 poprzecznych przeszyć z przodu i 9 z tyłu. Mimo sporych przestrzeni wypełnienie nie przesuwa się i nie zbija, a taki efekt można było osiągnąć dzięki technologii laminowania wypełnienia do materiału...

Więcej o wynikach testu na stronie: http://test.polarsport.pl/?page_id=124
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-09-23
BIZNES
 

Bo liczy się droga

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-09-22
BIZNES
 

GOPR i Salewa dalej razem

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-08-19
BIZNES
 

Polskie marki – Powrót ProRocka

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-06-08
BIZNES
 

Największy brand corner Fjällräven w Polsce otwarty!

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com