facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2018-01-29
 

Test Challenger ATR 3 / Hoka One One

Challenger ATR 3 to już drugi model marki Hoka One One, który miałem przyjemność używać. I nieprzypadkowo piszę tutaj przyjemność:-)

 

Challenger ATR 3 nawet na piasku dają radę

 

Marka Hoka One One stoi na absolutnie przeciwnym biegunie niż popularne wśród niektórych minimalistyczne, naturalne buty biegowe wyposażone w cieniutką podeszwę i zapewniające minimum amortyzacji. Buty Hoka One One można określić mianem maksymalistycznych! Bo jakże inaczej można by opisać but w którym podeszwa ma grubość około 2,5 centymetra? W przedniej części mamy bowiem 24 mm, a pod piętą 29 mm. Taki parametr gwarantuje nam niespotykaną nigdzie indziej amortyzację i co za tym idzie uczucie „miękkości” podczas biegu.

 

 

 

Model Challenger ATR 3 stworzony został jako but uniwersalny, który dobrze sprawdza się zarówno na asfalcie jak i w trudniejszym terenie. Bieżnik o głębokości 4 mm zapewnia dobrą trakcję na niestabilnym gruncie. Nie jest również zbyt agresywny i nie przeszkadza podczas przemieszczania się po utwardzonych nawierzchniach. Jeśli więc planujecie dłuższy bieg w mocno zróżnicowanym terenie warto siegnąć po ten model.

 

Jako że stopa jest lekko zanurzona w podeszwie, oprócz doskonałej amortyzacji otrzymujemy również zadziwiająco dobre trzymanie stopy. W porównaniu do testowanego przeze mnie wcześniej modelu Bondi 4, Challenger dużo lepiej sprawdza się na trudniejszych zbiegach i generalnie w bardziej wymagającym terenie.

 

 

 

But jest dość pancerne wzmocniony na całym obwodzie (najmocniej z przodu), co znacząco podnosi jego żywotność, szczególnie jeśli nie stronimy od biegu po luźnych kamieniach, które jak wiemy potrafią pociąć dość szybko zarówno cholewkę jak i podeszwę mniej odpornego obuwia. Pomimo dość mocnego zabudowania siateczka cholewki bardzo dobrze odprowadza nadmiar ciepła i wilgoci. Buty testowałem zarówno w bardzo wysokich temperaturach, sięgających ponad 30 stopni C, jak i w chłodniejszym klimacie. W obu sytuacjach wentylacja sprawia się znakomicie.

Wróćmy jeszcze na chwilę do podeszwy. Drop 5 mm to rzecz raczej nieczęsto spotykana przy tak ogromnym poziomie amortyzacji. Równie ciekawy jest mocno wygięty profil podeszwy, który ułatwia przetaczanie stopy. Wszystkie te cechy powodują, że bieg w butach Hoka One One zapewnia niespotykane nigdzie indziej wrażenia.

 

 

Komu poleciłbym model Challenger ATR 3? Zdecydowanie wszystkim którzy podczas treningów poszukują zróżnicowanego terenu. Dobre trzymanie na luźnej lub nierównej nawierzchni połączone ze skutecznym oddawaniem energii na asfalcie oraz niewiarygodną amortyzacją sprawiają, że but idealnie sprawdzi się podczas długich treningów na których przyjdzie nam zmierzyć się zarówno z kamieniami, błotem jak i kostką brukową czy betonem!

 

Wkładka Ortholite . Bieżnik 4 mm . Podeszwa środkowa z pianka EVA . Zewnętrzna osłona przeciw kamieniom . Płaskie sznurowadła . Cholewka z siateczki . Waga: 269 g . Sugerowana cena: 559 zł

 

Film z wcześniejszego testu modelu Bondi 4:

 

 

 

Zdjęcia: Natalia Terlecka


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-03-28
SPRZĘT
 

Ostatnie buty trekkingowe, jakie kupisz

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com