facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2017-08-29
 

Test CERAMICOOL SEAMLESS BASELAYER Shirt / Odlo

Kto lubi biegać w upale? Pewnie zdarzają się zawodnicy, którzy uwielbiają, kiedy temperatura na zewnątrz wydaje się przekraczać 40 stopni. Jednak większość z nas, widząc, jak słupek termometru niebezpiecznie zbliża się do trzydziestki, często postanawia odpuścić trening albo zrobić jego superlajtową wersję. Jednak co w sytuacji, kiedy nie chcemy odpuścić albo kiedy ważne zawody wypadają akurat w wyjątkowo upalny dzień? 


Szwajcarska marka Odlo, znana z technicznych ubrań dla sportowców, w tym sezonie zaprezentowała technologię CeramiCool. Nowym rozwiązaniem jest zintegrowanie z syntetycznymi włóknami cząsteczek ceramicznych, które przyspieszają odprowadzanie ciepła od ciała. Skutkuje to obniżeniem temperatury nawet o jeden stopień, co jest naprawdę imponującym wynikiem.


Tyle teorii (brzmiącej wielce obiecująco:-) – przejdźmy do wrażeń z testów. W koszulce Ceramicool Seamless biegałem intensywnie podczas treningów w upalnej Portugalii. Niestety, przed kanikułą uciec nie było szans, więc często wyruszałem na przebieżkę, nawet gdy temperatura przekraczała 30 stopni. Muszę przyznać, że koszulka sprawdziła się bardzo dobrze. Materiał, oprócz tego, że doskonale odprowadza nadmiar ciepła i wilgoci od skóry, dodatkowo jest niezwykle przyjemny i miękki w dotyku. Niestety, wpływa to również na jego trwałość – po biegach z plecakiem zauważyłem drobne zmechacenia w miejscach, gdzie przylegały szelki. Niestety, nie dysponowałem precyzyjnymi czujnikami pozwalającymi zmierzyć faktyczne obniżenie temperatury, jednak wrażenie przewiewności naprawdę pomagało w treningach. Dodatkowym atutem koszulki jest przylegający, dobrze dopasowany i nie krępujący ruchów krój. 


Koszulkę mogę polecić każdemu, kto nawet w upalny dzień chciałby wyskoczyć na trening. Myślę, że oprócz biegania T-shirt sprawdzi się również podczas innych aktywności górskich, takich jak wspinaczka czy trekking.

 

 

Bezszwowa konstrukcja . Przylegający krój . Technologia CeramiCool . UPF 30+ . Strefy wentylujące . Cena: 40 euro

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-03-28
SPRZĘT
 

Ostatnie buty trekkingowe, jakie kupisz

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com