facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2012-07-17
 

Test butów Zamberlan Scout GT

Zostałem szczęśliwym posiadaczem butów trekkingowych Zamberlan Scout GT. Z tego też względu chciałbym podzielić się z Wami pierwszymi wrażeniami z użytkowania tego produktu.
eśli chodzi o wygląd to buty mogą się podobać. Zamberlan Scout GT posiadają raczej klasyczne wzornictwo dla butów trekkingowych, i bardzo dobrze, dzięki temu może „trafić w gusta" sporej grupy konsumentów. A i na ulicy - czy też szlaku - nie wywołuje się sensacji. Niemniej jednak należy zwrócić uwagę, że but został wykonany z bardzo dobrych gatunkowo materiałów. Na uwagę zasługują zwłaszcza wstawki z uznanej tkaniny o wieloletniej tradycji - Cordury. Ponadto zastosowano skórę pokrytą specjalną impregnacją Hydrobloc®, która zapewnia bardzo dobrą ochronę przed wodą. Od wewnątrz but został wyposażony w legendarną już membranę Gore-Tex XCR, która gwarantuje odpowiednie odprowadzanie wilgoci oraz nieprzemakalność w zasadzie w każdych warunkach. Podeszwa Vibram® Zamberlan® Viking nadaje się do użytkowania przy wielogodzinnych marszach po górskich szlakach.

Czas przetestować buty. Pogoda jaka jest - każdy widzi. W momencie nabycia przeze mnie butów mieliśmy jeszcze ciepły okres, bez śniegu. Po założeniu trzeba stwierdzić, że buty są naprawdę bardzo lekkie. Powiedziałbym, że chodzi się w nich jak w kapciach. Profilowane podeszwy dają poczucie dobrego dopasowania do stopy i komfortu. Tak jak wspomniałem, lekkość i oddychalność to największe zalety tych butów - po kilkugodzinnym marszu (część po górskim szlaku a część po miejskiej drodze) trzeba przyznać, że spisały się świetnie. Stopy nie były zapocone, nogi zmęczone. Podeszwa bardzo dobrze trzyma się wszelkiego rodzaju nawierzchni. Trudno jest się do czegoś przyczepić. Użytkowanie tego obuwia w warunkach zimowych - czyli takich jakie właśnie mamy za oknem, także nie przysparza problemów, po założeniu cieplejszej skarpety spisują się bardzo dobrze. Należy także nadmienić, że buty świetnie trzymają kostkę, dzięki temu można przestać się przejmować zwichnięciem kostki na szlaku.

Czytaj całość: http://aktywni.pl/

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-24
BIZNES
 

Nowy dystrybutor CLIMBING TECHNOLOGY w Polsce

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-13
BIZNES
 

Fjallraven Classic 2024

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com