facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2020-03-12
 

Tatry zamknięte do odwołania!

Tatrzański Park Narodowy podjął niewątpliwie trudną, ale bardzo odpowiedzialną decyzję o zamknięciu swojego terenu z powodu koronawirusa. Zaleca się by turyści opuścili schroniska górskie. 

 

Od piątku 13 marca zamknięte będą punkty wejścia na teren TPN, parkingi, kolej na Kasprowy Wierch, a schroniska nie będą przyjmować rezerwacji.

 

W opublikowanym na facebookowym profilu TPN komunikacie czytamy:


Zdajemy sobie sprawę z dobroczynnych właściwości przebywania na świeżym powietrzu, ale trzeba pamiętać, że turyści podróżują, korzystają ze środków komunikacji, restauracji i innych miejsc dostępnych publicznie, co może sprzyjać rozprzestrzenianiu się epidemii. Zamknięcie terenu Tatr nie dotyczy mieszkańców powiatu tatrzańskiego. Osoby, które aktualnie przebywają w schroniskach, prosimy o rozważenie powrotu do domów. Sytuacja zmienia się dynamicznie, o wszelkich zmianach będziemy informować.

 

Już teraz pojawiają się komentarze, że decyzja jest słuszna szczególnie biorąc pod uwagę między innymi to, że czas kwarantanny i zamknięcia szkół traktowany jest niestety przez wiele osób nieodpowiedzialnie jako okres dodatkowych ferii. Zachowajmy się odpowiedzialnie, Tatry poczekają!

Źródło: TPN

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-07-11
GÓRY
 

Pogoda krzyżuje plany Anny Tybor na Nanga Parbat

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-07-10
GÓRY
 

Anna Tybor rozpoczyna atak szczytowy na Nanga Parbat

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-06-19
GÓRY
 

Nie byłoby Haliny, gdyby nie Tatry

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com