facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-08-27
 

Tatry i Bieszczady – dumka na dwa serca. Spotkanie w Muzeum Tatrzańskim

Muzeum Tatrzańskie i Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej zapraszają na kolejny wieczór górski. Spotkanie „Tatry i Bieszczady – dumka na dwa serca” odbędzie się 27 sierpnia w czwartek o godzinie 18.00 w Muzeum Stylu Zakopiańskiego im. Stanisława Witkiewicza w willi Koliba. Specjalnie na ten wieczór do Zakopanego dotrą nasi przyjaciele z Cisnej w Bieszczadach. Spotkanie poprowadzi Wojciech Szatkowski z Muzeum Tatrzańskiego.

W 2015 r. Muzeum Tatrzańskie i Gminny Ośrodek Kultury i Ekologii w Cisnej podjęły się współpracy w ramach projektu „Tatry Bieszczadom. Bieszczady Tatrom”. W jego ramach odbyła się już wystawa o Joannie Hasior w Galerii Władysława Hasiora w Zakopanem, pokaz multimedialny o ski-turingu w Tatrach i Bieszczadach w Cisnej i prezentacja oferty Muzeum Tatrzańskiego podczas lipcowych Dni Cisnej. W ramach spotkania w „Kolibie” będziemy gościć przyjaciół z Cisnej: wystąpi chór „Łopienka”, prezentowane będą bieszczadzkie wydawnictwa i publikacje, prezentacje multimedialne i opowieści o tych górach. Dodatkową atrakcją wieczoru będą pokazy filmów o czterech porach roku w Bieszczadach, autorstwa braci Marcina i Krystiana Kłysewiczów. Nie zabraknie bieszczadzkiego poczęstunku.

Wieczór „Tatry i Bieszczady – dumka na dwa serca” dedykujemy Pamięci Olka Ostrowskiego

 

Plan spotkania.

 

15.00 - przed Muzeum Stylu Zakopiańskiego im. Stanisława Witkiewicza w willi Koliba, ul. Kościeliska 18 prezentowane będą bieszczadzkie publikacje, książki i albumy, m.in. wydawnictwa Bosz i Libra. Będzie można zasięgnąć fachowej informacji turystycznej o Bieszczadach u pracownika Centrum Informacji Turystycznej z Cisnej, Ośrodka Turystyki Górskiej "Kija Chata"  oraz zasięgnąć informacji o wycieczkach w Bieszczady u pracownika biura podróży, jak też zakupić rękodzieło bieszczadzkie na stoisku Galerii Fantasmagoria z Przysłupia.

 

17.00 – oficjalne otwarcie wieczoru górskiego „Tatry i Bieszczady – dumka na dwa serca”

przed willą Koliba

 

17.20 - występ Zespołu Ludowego „Łopienka” z Cisnej

 

Ok. 18.20 - pokaz filmu braci Marcina i Krystiana Kłysewiczów „Bieszczady jesienią – kolorowe szlaki”. W dalszej części spotkania planujemy pokazy  multimedialne i opowieści o tych górach. Dodatkową atrakcją wieczoru będą kolejne filmy o porach roku w Bieszczadach, autorstwa braci Marcina i Krystiana Kłysewiczów, ilustracje filmowe Andrzeja Fursa – filmowa suita o Bieszczadach i prezentacja skansenu w Sanoku. 

 

Nie zabraknie bieszczadzkiego poczęstunku. 

 

19.30 - Wojtek Szatkowski z Muzeum Tatrzańskiego przedstawi prezentację multimedialną „Sieknięty Bieszczadami” oraz sylwetkę zmarłego tragicznie niedawno himalaisty, ski-alpinisty, zdobywcy Cho-Oyu na nartach  Olka Ostrowskiego z Wetliny. Pokazany zostanie film „Dzięki wszystkim, jesteście wielcy!” – dokument o jego zjeździe na nartach z Cho Oyu (8201 m) w 2014 roku. 

 

Serdecznie zapraszamy.

 

Wstęp wolny.

 

 

Tatry i Bieszczady – dwa jakże różne pasma górskie. Jedne – skaliste i wyniosłe. Drugie – pokryte dziewiczymi jeszcze lasami.  Połoniny, bory, cerkwie i kapliczki. Kiedyś w sieci znalazłem takie zdanie nieznanego autora: - Z Bieszczadami to jest tak: dokąd tam nie byłeś, jakoś żyjesz i wydaje ci się, że nic ci nie brak. Ale kiedy już tam raz pojedziesz, zawsze będzie ci ich brak. I im częściej tam wracasz, tym bardziej cię do nich ciągnie… Całkowicie się z nim zgadzam. Tu niezwykła historia miesza się z dniem dzisiejszym. Dominuje dzika przyroda. Drewniane cerkwie i niewielkie wioski stanowią całkowitą harmonię z lesistymi górami. Znajdziesz w tych górach fajnych ludzi i piękne widoki. To wyjątkowe miejsce na wyjątkowy górski urlop. Na miarę marzeń. Chcemy magię tych gór pokazać podczas naszego spotkania…

Serdecznie zapraszamy.

Wstęp wolny.a ponadto zapraszamy na ostatnie wydarzenia tegorocznych wakacji:

 

26 sierpnia (środa), godz. 16:00: „NIEWAŻNE CO, ALE JAK, CZYLI INSPIROWANE SZTUKĄ WITKIEWICZÓW ZABAWY Z FORMĄ I TEMATEM”, Galeria Sztuki im. W. i J. Kulczyckich, filia Muzeum Tatrzańskiego, Zakopane, Droga na Koziniec 8, wstęp w cenie biletu do Galerii.

 

 

29 sierpnia (sobota), godz. 10:00-14:00: WAKACYJNA RODZINNA GRA MIEJSKA: „ZABAWA W STYLU ZAKOPIAŃSKIM”, start: Muzeum Stylu Zakopiańskiego – Inspiracje (filia Muzeum Tatrzańskiego)Zakopane, Droga do Rojów 6 (zapisy: warsztaty@muzeumtatrzanskie.pl, nr tel: 663 940 850).

 

 

 29 sierpnia (sobota), godz. 18.00: „O KLIMKU BACHLEDZIE, PRZEWODNIKU PIERWSZEJ KLASY”, prowadzenie: Maciej Krupa. Spotkanie z okazji 140-lecia przewodnictwa tatrzańskiego. Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza, filia Muzeum Tatrzańskiego. Organizatorzy: Stowarzyszenie Przewodników Tatrzańskich, Muzeum Tatrzańskie.

 

 

30 sierpnia (niedziela), godz. 18:00: KONCERT PLENEROWY KAPELI HANKI WÓJCIAK W RAMACH FESTIWALU „MUZYKA ZAKLĘTA W DREWNIE”, Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba, filia Muzeum Tatrzańskiego, Zakopane ul. Kościeliska 18, wstęp wolny.

 

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

Szczegółowe informacje na www.muzeumtatrzanskie.pl

  Sine Wiry
 Kolory na połoninach
 Niech żyje przestrzeń
 
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Kinga
 
2024-01-30
GÓRY
 

Kobiecy skiturowy trawers Tatr Wysokich

Komentuj 0
Kinga
 
2024-01-04
GÓRY
 

Zimowe początki

Komentuj 0
Kinga
 
2023-09-06
GÓRY
 

Główna Grań Tatr – Bardziej niż mniej

Komentuj 0
Goryonline
 
2023-03-28
GÓRY
 

Wielkie Solisko na dwa sposoby

Komentuj 0
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com