facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2006-07-05
 

Tatry bez młotka

Koleżanki i Koledzy, nadszedł wyczekiwany sezon letni, w Tatrach niespotykana o tej porze roku lampa, rusza więc po zimowej przerwie nasza akcja Tatry bez młotka.


Koleżanki i Koledzy, nadszedł wyczekiwany sezon letni, w Tatrach niespotykana o tej porze roku lampa, rusza więc po zimowej przerwie nasza akcja Tatry bez młotka.

Zanim przejdę jednak do szczegółów organizacyjnych winien wam jestem wielkie podziękowania za operację ”1%”, dzięki której wpłynęło na konto TBM 16 tysięcy zł!
To są już konkretne pieniądze i mam nadzieję, że wkrótce zobaczymy ich efekty w postaci odnowionej asekuracji.

Drugą, bardzo ważną sprawą jest objęcie przez TOPR patronatu i opieki merytoryczno-organizacyjnej nad naszą inicjatywą. Zyskujemy w ten sposób formalne oparcie w organizacji, która najbardziej ze wszystkich jest powołana do czuwania nad stanem asekuracji. Łączy się to zgrabnie z akcją ”Śmigło dla Tatr”, od której wszystko się zaczęło. Rzec więc można, że wracamy do korzeni. Jesteśmy pełni optymizmu w związku z tą nową sytuacją, a pełne przychylności stanowisko naczelnika Jana Krzysztofa pozwala wierzyć w przyszłą udaną współpracę.

Oto zatem nasz masterplan:

Strefy sportowe: wymiana spitów, przygotowanie popularnych linii pod przejścia bez młotka.

Przygotowanie będzie dotyczyło dróg z publikowanej wcześniej listy. Osadzaniem kotw zajmować się będą osoby posiadające papiery ekiperskie, członkowie TOPR oraz wspinacze z uzasadniającym taką funkcję doświadczeniem. Będziemy dążyć do maksymalnego wykorzystania naturalnych możliwości asekuracji w ramach standardowego zestawu, wedle zasad publikowanych już wcześniej.

Przypomnę, że osobami koordynującymi wymianę asekuracji w strefach sportowych są Opiekunowie Stref , którymi są:

Andrzej Marcisz i Piotr Korczak - grupa Mnichów

Adam Pieprzycki i Robert Rokowski - Zamarła

Piotr Drobot - Kościelce.

Informacje o prowadzonych pracach będą umieszczane w książkach wyjść, toprówkach, oraz publikowane w serwisie www.wspinanie.pl.

Osoby zainteresowane pomocą proszone są o kontakt z Opiekunami bądź kimkolwiek z Grupy Roboczej.

Strefy tradycyjne: wymiana starych haków, wymiana starych spitów, instalacja spitowanych stanowisk zjazdowych, instalacja spitowanych stanowisk na standardach.

Wymianą spitów będą się zajmować osoby wedle zasad jak wyżej. Natomiast w akcję wymiany haków chcemy włączyć szerszą grupę wspinaczy.

Osobami upoważnionymi do prowadzenia wymiany będą koledzy z min. 5-letnim doświadczeniem. Będą oni - po weryfikacji przez kogoś z Grupy Roboczej, dyżurnego TOPR lub któregokolwiek z OS polegającej na przedstawieniu karty taternika lub wykazu przejść, bądź też po uprzednim wpisaniu na listę - mogli pobierać haki ze składu i wymieniać na nowe, lub też - jeżeli wbiją własne w miejsce starych - odzyskiwać nowe w zamian za przyniesiony złom.

Haki będzie można pobierać i wymieniać w toprówkach, przede wszystkim w Morskim Oku, oraz - być może - na taborach.

AP opracuje wstępną listę osób upoważnionych do prowadzenia wymiany, nowe osoby będą się mogły dopisywać na listę w miarę trwania akcji.

WAŻNE - zawsze należy zostawić w toprówce i książce wyjść pełną informację o dokonanych pracach!

Liczymy na Waszą pomoc i zaangażowanie. Nie stójcie z boku - rzeczy nie dzieją się same. Pracy jest mnóstwo, złomu tkwią całe kilogramy. Jeśli weźmiemy się do pracy to za kilka lat przestanie on nas wreszcie straszyć.

Z taternickim pozdrowieniem,

P. Korczak, A. Marcisz, A. Paszczak, A. Pieprzycki.

Grupa robocza TBM


Więcej: PZA

(kg)


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-03-28
GÓRY
 

Red Bull Szybka Tura

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-25
GÓRY
 

Dni Lawinowo-Skiturowe dla Ukrainy

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-14
GÓRY
 

Jurek Łabęcki – Kaskader z Bronowic

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com