facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-08-20
 

Tatry – fotograficzna opowieść o pięknie górskiego świata w Hilton Garden Inn Kraków Airport

Pierwszy w Krakowie, lotniskowy hotel Hilton Garden Inn Kraków Airport, ponownie otwiera się na sztukę i jej promocję.  Już 20 sierpnia o godz.19.30, dyrekcja obiektu zaprasza na wyjątkowy wernisaż fotografii Krzysztofa Wojnarowskiego Między Mnichem a Szatanem. Tatrzańskie światłocienieSpotkaniu towarzyszyć będzie odautorska prelekcja na temat historii fotografii tatrzańskiej, a także prezentacja albumu poetyckiego Tatry. Koncert na dwóch, autorstwa Michała Jagiełły, ze zdjęciami Krzysztofa Wojnarowskiego, z udziałem obu autorów.


Krzysztof Wojnarowski jest wydawcą, redaktorem, tłumaczem i fotografikiem zrzeszonym w Związku Polskich Artystów Fotografików. Od wielu lat interesuje się fotografia pejzażową.


Cykl fotografii, które będzie można zobaczyć w Hilton Garden Inn Kraków Airport, powstał w czasie zaledwie kilku godzin, wieczorem 21 września oraz wczesnym rankiem 22 września 2013 roku. Jest próbą uchwycenia emocji towarzyszących niepowtarzalnemu spektaklowi światła i cienia. 


Mnich i Szatan to nazwy tatrzańskich szczytów. Fotografie Wojnarowskiego powstały w rejonie Koprowego Wierchu, czyli niemal dokładnie między tymi dwoma szczytami. Fotograficzna opowieść Wojnarowskiego jest poszukiwaniem „raju utraconego”, odkrywaniem, ale też kreacją świata, który wydaje się już nie istnieć. Nadzwyczaj intensywna działalność człowieka w Tatrach w dużym stopniu zmieniła charakter tych gór. Miejsca niegdyś dzikie i odludne stały się celem masowych wycieczek, sieć szlaków oplotła góry gęstą pajęczyną, a prawie wszystkie tatrzańskie ściany ujarzmiono systemem szczegółowo opisanych dróg wspinaczkowych. Niemal każdy metr kwadratowy tego obszaru został zbadany i sfotografowany – w niektórych przypadkach dziesiątki tysięcy razy. Czego więc szuka fotograf na tak „jałowej ziemi”? Na to pytanie autor stara się odpowiedzieć swoimi fotografiami.


Ekspozycja w Hilton Garden Inn Kraków Airport potrwa do 12 września 2015.

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2019-10-04
WYDARZENIA
 

XX Karkonoskie Dni Lajtowe

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-09-30
WYDARZENIA
 

"Ostatnia Góra" - pokaz przedpremierowy

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-09-25
WYDARZENIA
 

VIII Opolski Festiwal Gór zaprasza!

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2019 Goryonline.com