facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-05-07
 

Szanghaj Rock Masters 2009 - udane starty Polaków

W miniony weekend w Szanghaju, swoje dwutygodniowe zmagania na międzynarodowych zawodach, zakończyła dwójka Polaków: Edyta Ropek (MKS Tarnovia) i Łukasz Świrk (SMG Lubin). W zawodach Szanghaj Rock Masters Edyta wywalczyła czwarte miejsce, Łukasz był dziesiąty.
W sobotę i niedzielę uczestniczyli oni w komercyjnej imprezie wspinaczkowej Szanghaj Rock Masters w konkurencji na czas. Zawody składały się z dwóch części: Record Format – rywalizacji na drodze do bicia rekordu we wspinaczce na czas i Clasic Format – czyli klasycznych czasówkach. Impreza odbywała się w samym sercu Szanghaju, w Pudong District – finansowym centrum miasta, w przepięknym parku Lujiazui Green Land, otoczonym potężnymi drapaczami chmur. Tysiące publiczności oglądało zmagania wspinaczy w dwóch konkurencjach: na czas i prowadzenie.

Pierwszego dnia zawodów, podczas rywalizacji na drodze do rekordu, bardzo dobrze wypadł Łukasz Świrk, który po awansie do finałowej ósemki, co prawda nie zdołał dalej awansować, ale uplasował się na wysokiej piątej pozycji. Edyta miała nieco mniej szczęścia. Po eliminacjach plasowała się na pierwszym miejscu, niestety po awansie do finałowej ósemki, w biegu z Ukrainką Eleną Repko, system pomiaru czasu nie wyłączył się po uderzeniu w wyłącznik. Polka wygrała ten bieg zdecydowaną przewagą, jednak do czwórki awansowała Ukrainka. Edyta została sklasyfikowana na ósmej pozycji.

Drugiego dnia zawodów, podczas rywalizacji na klasycznych czasówkach, Łukasz wypadł słabiej niż poprzedniego dnia. Udało mu się wywalczyć dziesiątą lokatę. Edyta tym razem miała więcej szczęścia i zawalczyła w wielkim finale, w którym uplasowała się na wysokim drugim miejscu.

W klasyfikacji ogólnej zawodów, przeliczającej wyniki z obu formatów, Edyta Ropek uplasowała się na czwartym miejscu, a Łukasz Świrk na dziesiątym. Zwyciężyli Chińczycy Qixin Zhong i He Cuilian, przed Indonezyjczykiem Abu Dzar Yulianto i Chinką He Cuifang. Na trzecich miejscach uplasowali się Chińczyk Xiaojie Chen i Rosjanka Anna Stienkawoj.

W konkurencji wspinaczki prowadzenie, w rywalizacji kobiet zwyciężyła Słowenka Maja Vidmar, przed Francuzką Caroline Ciavaldini i Japonką Yuka Kobayashi. Polski akcent w tej konkurencji zapewniła, mieszkająca od jakiegoś czasu w Chinach, Aleksandra Przybysz, która uplasowała się na dziesiątym miejscu. W rywalizacji mężczyzn zwyciężył Niemiec Thomas Tauporn, przed Hiszpanem Patxi Usobiaga Lakunza i Japończykiem Sachi Amma.

Relacja na stronie IFSC
Oficjalne wyniki zawodów

Źródło: www.edytaropek.pl 
 fot.edytaropek.pl
 fot.edytaropek.pl
 fot.edytaropek.pl
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com