facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2011-02-06
 

System Warstw Odzieży SmartWool® Layer Up

System warstwowy SmartWool® rozwiązuje dylematy niewygodnych warstw odzieży.
Każdy, kto spędza trochę czasu na świeżym powietrzu w zimie wie, że warstwowy system odzieży stanowi klucz do całodziennego komfortu, regulacji temperatury i przede wszystkim dobrej zabawy. Aż do tej pory większość firm outdoorowych i użytkowników traktowało warstwy jako niezależne od siebie elementy – jako indywidualne warstwy odzieży. Problem polega na tym, że pojedyncze warstwy nie są projektowane w taki sposób, aby dobrze współpracowały z sąsiadującymi z nimi warstwami, a więc podczas użytkowania nie sprawdzają się równie dobrze, jak powinny lub mogłyby.

Firma SmartWool postanowiła rozwiązać dylemat doboru odpowiednich warstw odzieży za pomocą wprowadzenia Systemu Warstw Odzieży SmartWool® Layer Up, pełnego systemu warstwowego z wełny Merino, który jest zaprojektowany specjalnie z myślą o dopasowaniu, kroju i funkcjonalności. System SmartWool® Layer Up oferuje techniczne modele składające się na warstwę podstawową odzieży Next-To-Skin (NTS) oraz warstwę środkową Thermal Midlayer (TML). Obie warstwy zostały zaprojektowane w taki sposób, aby skutecznie z sobą współpracowały, a tym samym zapewniały suchość, ciepło i niezwykłą wygodę – dzięki temu możesz dłużej uprawiać swoją ulubioną dyscyplinę.   

Pomysł jest prosty, jednak dzięki niemu firma SmartWool po raz kolejny zmienia sposób myślenia ludzi o sposobie ubierania się.


Nowe modele bielizny Smartwool (sezon jesień-zima 2011)

Włókna, które lepiej ze sobą współpracują:

Po pierwsze system SmartWool® Layer Up jest stworzony z nowozelandzkiej wełny najwyższej jakości Zque™ Merino. Dzięki temu uzyskujemy naturalną oddychalność, kontrolę wilgoci, zwalczanie brzydkiego zapachu i regulację temperatury, z których to właściwości słynie ten rodzaj wełny. Ponieważ zarówno pierwsza, jak i druga warstwa SmartWool® jest stworzona z wysokiej jakości włókien o tych samych właściwościach, warstwy SmartWool® lepiej ze sobą współpracują, odprowadzają wilgoć, kontrolują przykre zapachy, oddychają, regulują temperaturę w porównaniu ze swoimi syntetycznymi odpowiednikami.

Systematyczne podejście firmy SmartWool do warstw odzieży:

Po drugie, zamiast traktować warstwy odzieży osobno, firma SmartWool wybrała podejście „systematyczne”, projektując modele, które nie tylko dobrze działają osobno, lecz również doskonale współpracują razem. W wyniku lat prowadzonych badań i testów w Górach Skalistych, warstwy podstawowe SmartWool® NTS Baselayers oraz warstwy środkowe Thermal Midlayers doskonale sprawdzają się samodzielnie, a jeszcze lepiej współdziałają w połączeniu.
Nowe modele bielizny Smartwool (sezon jesień-zima 2011)

Projektanci SmartWool stworzyli pierwszą i drugą warstwę z myślą o maksymalnym komforcie i mobilności podczas równoczesnego użytkowania obu warstw. W rezultacie tego warstwa podstawowa SmartWool® Baselayers jest dobrze dopasowana do sylwetki i działa przy samej skórze skutecznie wspomagając proces oddychania ciała. Warstwa środkowa SmartWool Midlayers jest odrobinę mniej dopasowana do sylwetki i kontynuuje proces zapoczątkowany przez warstwę podstawową, a do tego zapewnia również izolację termiczną; zwiększa ciepło, równocześnie minimalizując objętość. Dobrze przemyślane szczegóły techniczne zawierają m.in. suwaki i szwy, które nie nakładają się na siebie, różne grubości tkanin, które po połączeniu ze sobą zapewniają maksymalną oddychalność i swobodę ruchu. Użytkownicy docenią doskonałą kontrolę nieprzyjemnych zapachów, kontrolę wilgoci, regulację temperatury oraz dopasowanie do sylwetki, które nie ogranicza swobody ruchu.

Wszechstronność:


Szeroki wybór modeli SmartWool pozwoli użytkownikom na precyzyjne dobranie systemu odzieży – w zależności od sylwetki, rodzaju wysiłku i warunków pogodowych. Dzięki trzem kategoriom wagowym NTS i TML oraz wielu wariantom konstrukcji tkanin i ich zestawieniom użytkownicy są w stanie w pełni spersonalizować dobór odzieży, która zapewni im niezwykłą wygodę i ciepło bez zbędnej wagi oraz naturalną alternatywę dla tkanin syntetycznych.

Naukowe podejście do warstw odzieżowych wykonanych w 100% z wełny Merino:

Wełna Merino zapewnia użytkownikom dwukrotnie większą ilość ciepła od odzieży syntetycznej, przy dwukrotnie mniejszej objętości. Odzież warstwy podstawowej i bielizna SmartWool’s® NTS stanowi fundament warstwowego systemu SmartWool® Layer up. Modele NTS początkują proces chłodzenia skóry poprzez odprowadzenie przez włókna wilgoci na zewnątrz i przekazanie jej środkowym warstwom odzieży Thermal Midlayer. Oprócz tego, że SmartWool® Thermal Midlayer pozwala wilgoci i parze wodnej wędrować na zewnątrz, dzięki czemu oddychająca odzież zewnętrzna uwolni wilgoć do atmosfery, warstwa środkowa funkcjonuje również jako izolacja termiczna. Odprowadzana para wodna nie zamienia się w ciekły pot, a tym samym unikamy nieprzyjemnego uczucia zapocenia i wyziębienia odzieży. Dzięki temu użytkownik doświadcza suchości, ciepła i komfortu, tak aby uprawiana przez niego dyscyplina sportu nie była przerywana przez nieprzyjemne dreszcze.
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-24
BIZNES
 

Nowy dystrybutor CLIMBING TECHNOLOGY w Polsce

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-13
BIZNES
 

Fjallraven Classic 2024

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com