facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Sylwia Buczek debiutuje z liną na weście

Mocnym akcentem zakończyła swój wyjazd do hiszpańskiej Siurany zawodniczka SALEWA Team Polska, Sylwia Buczek (SALEWA, MotionLab). W ostatni dzień pobytu udało jej się przejść Migranyę – wyceniony na 8b klasyk sektora L’Olla.

Mimo iż wcześniej wspinała się z liną w Polsce i regularnie startuje w edycjach Pucharu Polski na prowadzenie, zimowy pobyt w Siuranie był pierwszym dla tarnowianki tego typu wyjazdem na „west”. Miał on na celu doskonalenie techniki i stanowił jeden z elementów przygotowań pod sezon boulderowy. Oprócz pokonywania łatwiejszych dróg Sylwia postanowiła skupić się też na projekcie. Padło na Migranyę, czyli typowo wytrzymałościowo-siłowe 25 metrów wspinania z mocno boulderowymi, dalekimi przechwytami w pierwszej części i już łatwiejszą, jednak ciągle wymagającą pełnego skupienia końcówką.

 

 

Sylwia Buczek w Hiszpanii. Fot. Aleks Raczyński

 

Jak wspomina Sylwia: „Próby na Migranyi rozpoczęłam w drugiej połowie wyjazdu. Bałam się, że mam za mało wytrzymałości, jednak okazało się, że wystarczyło w sam raz :-) Podczas prowadzenia koncentrowałam się na tym, aby zajść jak najwyżej, a nie na tym, by za wszelką cenę skończyć. Pierwszą połowę drogi przeszłam bardzo pewnie, natomiast trudne sekwencje w drugiej połowie pokonałam już na odlotach, docierając w końcu do dobrych klam. Z nich od topu dzieliły mnie jeszcze tylko cztery ruchy i wiedziałam, że stamtąd już spaść nie mogę, więc dobrze wyrestowałam i skończyłam drogę. Linia bardzo mi się podobała i nie ukrywam, że była dla mnie sporym wyzwaniem.”


Migranya to pierwsza za granicą tak wymagająca droga na koncie zawodniczki SALEWA Team Polska: „Jestem bardzo zadowolona, że udało mi się przejść tak trudną drogę na właściwie pierwszym wyjeździe z liną na west. Celem wyjazdu była jak największa ilość wspinania po łatwych technicznych drogach, a Migranyę miałam potraktować jako test swoich możliwości. Mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że próbowałam do samego końca :-)  A zaraz po powrocie do Polski rozpoczynam kolejny etap treningów pod zawody Pucharu Świata.” – dodaje Sylwia.


Na ten sezon IFSC przygotowała osiem odsłon PŚ w boulderingu, które tradycyjnie już zwieńczy edycja w Monachium - tym razem jednak będzie ona miała charakter mistrzowski. Pierwsza edycja rusza już pod koniec kwietnia w chińskim Chongquin, w którym prawdopodobnie zobaczymy i Sylwię.

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-08-17
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Aladaglar / wspinanie w Antytaurusie

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-08
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Krakowskie Krzemionki wracają do gry

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-20
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Zawody Drytool 2022

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-12
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Magiczna Sintra - wspinanie i surfing w Portugalii

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-05-09
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com