facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2017-12-16
 

ŚWIĄTECZNE BIEGANIE PO LESIE WINTER TRAIL MAŁOPOLSKA

Zapraszamy na WINTER TRAIL Małopolska 16 grudnia 2017 - Beskid Wyspowy. Bądźcie gotowi na trudne zimowe warunki, gorący posiłek na mecie i (jak zwykle) – bezpośrednią, serdeczną atmosferę.

Jak podsumować kalendarzowy rok? Jak przeżyć piękną przygodę z ludźmi, którzy swoją pasję odnajdują w ruchu? Dlaczego zimą w biegu i wreszcie dlaczego w Małopolsce?

 

WINTER TRAIL MAŁOPOLSKA to festiwal biegów górskich w Beskidzie Wyspowym obejmujący dystanse 48, 30 i 10 kilometrów. Trasy mają swój start i metę w Bazie Szkoleniowo-Wypoczynkowej „Lubogoszcz”, położonej w środku pięknego cichego lasu. Są pętlami przecinającymi Lubogoszcz, Lubomir i Szczebel.


Winter Trail Małopolska - Beskid Wyspowy

 

„Piękno tych terenów i trudne technicznie trasy ściągają na nasze zawody coraz więcej osób. Organizujemy WINTER TRAIL MAŁOPOLSKA po raz drugi, do wydarzenia pozostały dwa miesiące a listy startowe pękają w szwach. Cieszy nas fakt, że biegacze wracają na nasze biegi – zmierzyć się z trasą i z samym sobą. Jako Organizatorzy, dopełnimy wszelkich starań, żeby zawodnicy mogli myśleć jedynie o bieganiu, podziwiając piękno lasów Beskidu Wyspowego – zapewnimy punkty odżywcze z gorącymi posiłkami i napojami, opiekę medyczną i dobrze oznaczone trasy.” – mówi Paweł Derlatka, główny pomysłodawca i kierownik festiwalu biegów górskich WINTER TRAIL MAŁOPOLSKA.

 

WINTER TRAIL MAŁOPOLSKA to Święto Biegania - ognisko z pieczonymi ziemniakami, prezenty w pakietach startowych i ciepła świąteczna atmosfera. Wszystkiemu towarzyszy zapach lasu. W czasie wydarzenia będzie trwać zbiórka karmy, koców, ręczników dla bezdomnych zwierząt pozostających pod opieką podkrakowskich przytulisk a także odzieży sportowej dla Pacjentów Ośrodka MONAR, którzy wychodzą z uzależnień również dzięki aktywności sportowej.


Winter Trail Małopolska - Beskid Wyspowy

 

„Każdy z nas uczestnicząc w zawodach sportowych dostaje koszulki techniczne, których potem nie ubiera albo ubiera kilka razy i wkłada do szafy. O takie rzeczy nam chodzi. Nie trzeba nic kupować, wydawać kolejnych pieniędzy. Prosimy Was o rozejrzenie się wokół siebie. Na pewno otaczają Was rzeczy, których nie używacie a którym można dać nowe życie – rzeczy niezbędne dla pacjentów MONARU-u i dla zwierzaków” – mówi Magdalena Zyguła, Prezes Zarządu Fundacji 4 Alternatywy, Organizatora WINTER TRAIL MAŁOPOLSKA.

 

„Beskid Wyspowy tworzą góry – wyspy, oddalone od siebie. Żeby wejść na kolejny szczyt, musisz zejść z poprzedniego, stracić wysokość. Tutaj nie wchodzisz raz na szczyt, z którego pokonujesz już niewielkie odcinki, zdobywając kolejny. W Beskidzie Wyspowym zdobywasz każdy szczyt po kolei. Jakbyś za każdym razem zaczynał od początku.” – mówi Paweł Derlatka. „Beskid Wyspowy nie jest jeszcze należycie doceniany. Turyści i biegacze jeżdżą w wysokie Tatry, żeby oglądać krajobrazy, trenować, podczas gdy niecałe 50 kilometrów od Krakowa rozciąga się kraina pozwalająca na pokonanie przewyższeń, których istnienie zadziwia. To nie są łatwe biegi, ale pokonanie tych tras przygotowuje biegaczy na wielkie wyzwania jak Ultra-Trail du Mont Blanc i daje ogromną satysfakcję. Obiecuję.” – dodaje Paweł Derlatka.

 

 

WINTER TRAIL MAŁOPOLSKA to trzy biegi przez piękne tereny Beskidu Wyspowego:

 

1) WUTM 48


- dystans: około 48 km,
- przewyższenia: około 2800 m +/-,
- limit uczestników: 300 osób,
- limit czasu: 12 godzin,
- biuro zawodów, start i meta: Baza szkoleniowo-wypoczynkowa "Lubogoszcz", 34-734 Kasinka Mała
- 3 punkty ITRA oraz 3 punkty UTMB®
- START: 16 grudnia 2017 r., godz. 8.00.

 

2) WUTM 30


- dystans: około 30 km,
- przewyższenia: około 1800 m +/-,
- limit uczestników: 300 osób,
- limit czasu: 9 godzin,
- biuro zawodów, start i meta: UWAGA - Baza Szkoleniowo-Wypoczynkowa "Lubogoszcz", 34-734 Kasinka Mała
- 2 punkty ITRA oraz 2 punkty UTMB®
- START: 16 grudnia 2017 r., godz. 9.00

 

3) WUTM 10


- dystans: około 10 km,
- przewyższenia: około 750 m +/-,
- limit uczestników: 300 osób,
- limit czasu: 2 godziny 30 minut,
- biuro zawodów, start i meta: UWAGA - Baza Szkoleniowo-Wypoczynkowa "Lubogoszcz", 34-734 Kasinka Mała
- START: 16 grudnia 2017 r., godz. 10.00.

 

Zapisy: http://www.e-gepard.eu/pl/show-contest/408

 

Wszystkie informacje: www.ultratrailmalopolska.pl

 

To będzie już drugie przedświąteczne Święto Biegania - Winter Trail Małopolska! Gorące posiłki i napoje na trasie, ognisko z pieczonymi ziemniakami, prezenty w pakietach startowych i ciepła świąteczna atmosfera!

 

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja 4 Alternatywy.
Kierownikiem zawodów i głównym pomysłodawcą jest Paweł Derlatka.

 

Fundacja 4 Alternatywy, organizator WINTER TRAIL MAŁOPOLSKA jest członkiem International Trail Running Association a pokonanie tras biegów na 48 i 30 km daje punkty klasyfikacyjne do udziału w biegach klasyfikacji ITRA i biegu UTMB (bieg WUTM 48 – 3 punkty, bieg WUTM 30 – 2 punkty).

 

Więcej informacji:
www.ultratrailmalopolska.pl
fb/www.facebook.com/UltraTrailMalopolska

 

Dane kontaktowe:

 

Fundacja 4 Alternatywy – organizator Nowa Huta w czterech smakach
www.facebook.pl/Fundacja4Alternatywy
www.ultratrailmalopolska.pl
tel. 600 053 939


prenumerata Górski magazyn sportowy - Góry


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Piotr Gruszkowski
 
2024-04-04
WYDARZENIA
 

KIERAT 2024 – 19. edycja kultowych zawodów

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2024-03-20
WYDARZENIA
 

11. Dni Lawinowo-skiturowe

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-11-08
WYDARZENIA
 

Wystawa „Spojrzenie z góry. Archiwum Wady Rutkiewicz”

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-07-28
WYDARZENIA
 

Wystawa „Skały”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com