facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2018-03-05
 

Stubai dla każdego – fotorelacja

 

Stubai jest największym lodowcowym ośrodkiem narciarskim w Alpach. Oprócz gwarancji dobrych warunków śniegowych, imponującej siatki tras o zróżnicowanej trudności (zarówno przygotowanych, jak i freeride’owych), rejon organizuje także liczne eventy i wydarzenia, stanowiące dodatkową atrakcję dla narciarzy i turystów. GÓRY odwiedziły Stubai w dniach 1-3 lutego, kiedy głównym punktem programu uzupełniającego zimowe szaleństwa na stokach było widowisko „GAIA – Stubai Mother Earth”.

 

 

 

Widowisko multimediane GAIA – Stubai Mother Earth odbyło się 1 lutego 2018 roku na stokach dzielnicy Milders w Neustift. W imponującym przedstawieniu wyreżyserowanym przez Hiszpana Enrique Gasa Velga wykorzystano różnorodne elementy artystyczne: wykonywaną na żywo muzykę, taniec, multimedialny mapping 3D oraz popisy narciarzy i snowboardzistów, konnych jeźdźców i motocyklistów motocrossowych z Doliny Stubai.

Jeśli ktoś myśli, że eventy zimowego sezonu 2017/2018 na Lodowcu Stubai już się skończyły – nic bardziej mylnego. Na szczególną uwagę zasługuje SAAC Basic Camp – bezpłatny kurs lawinowy dla początkujących, który odbędzie się 14-15 kwietnia czy też liczne atrakcje oferowane w kwietniu i maju przez Stubai Snowpark w ramach projektu Spring Sessions. 

 

 

 

Sercem wyciągowej infrastruktury rejonu Stubai jest imponująca gondola 3S-Eisgratbahn. Ta supernowoczesna kolej linowa, najdłuższa w Alpach (łączna długość aż 4,7 km) ma gigantyczną przepustowość (3000 pasażerów na godzinę). W dodatku, dzięki dobrze widocznej na zdjęciu, trzylinowej konstrukcji, jest w dużej mierze niezależna od warunków pogodowych. Dla uzależnionych od Fejsa, Instagrama, Snapchata i innych internetowych wynalazków mamy dobrą wiadomość – w każdym wagoniku jest sygnał Wi-Fi.

 

 

 

Z najwyższych stacji Wildspitz (3210 m) i Schaufeljoch (3170) roztaczają się imponujące widoki na Alpy Sztubajskie i sąsiednie pasma. Przy dobrej widoczności można podziwiać nawet oddalone wierzchołki Dolomitów!  

 

 

 

Gęsta siatka dobrze widocznych na zdjęciu linii zjazdów przecinających dziewiczy śnieg nie kłamie – Stubai jest nie tylko rajem dla narciarzy trasowych, ale oferuje także znakomite warunki do uprawiania freeride’u i skituringu. Miłośnicy „off-piste” mogą zarówno wykorzystać gęstą sieć wyciągów, jak i zrealizować ambicje skiturowe. Znakomitym udogodnieniem jest projekt Stubai Powder Department – dzięki niemu narciarze pozatrasowi mają do dyspozycji świetnie opracowaną mapę przedstawiającą 15 opcji zjazdów w terenie w bezpośrednim sąsiedztwie ośrodka. Z mapy można korzystać również w wersji cyfrowej – po ściągnięciu aplikacji Stubai App. 

 

 

 

Jeśli ktoś chciałby w Stubaiu na chwilę odpocząć od nart i zobaczyć lub spróbować czegoś innego, również nie będzie rozczarowany. Dobrym przykładem jest możliwość odwiedzenia widocznej na zdjęciu Jaskini Lodowej. Dzięki informacjom dostępnym na poszczególnych stacjach w korytarzach jaskini odwiedzający mogą zapoznać się z podstawami glacjologii. Specjalne podświetlenie struktur i form lodowych gwarantuje niesamowite wrażenia. Pozostając w lodowych klimatach – dla osób chcących powspinać się w lodzie dostępna jest Wieża Lodowa otwarta od 29 grudnia do końca marca. Gdy tata z mamą zdecydują się na wykorzystanie dziabek i raków, dzieci mogą pobawić się w zamku lodowym. Słowem: dla każdego coś miłego!

 

Większy artykuł o rejonie Stubai znajdziecie w numerze zimowym GÓR 2018, który ukaże się w listopadzie.

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-04
FOTO-VIDEO
 

Klasyki Jury - Marcin Kwaśniewski - Baader-Meinhof VI.1

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-10-16
FOTO-VIDEO
 

ONSAJTEM #2 – Marcin „Yeti” Tomaszewski

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-10-02
FOTO-VIDEO
 

ONSAJTEM #1 – Adam Ondra

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com