facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-11-27
 

StormShell – na jesień i na narty

Nie tylko miłośnicy sportów górskich zwracają uwagę na odpowiedni dobór odzieży zimowej.

Nie tylko miłośnicy sportów górskich zwracają uwagę na odpowiedni dobór odzieży zimowej. Jeżeli kurtki czy bluzy sprawdzą się zarówno w mieście jak i na stoku – zadowolą szerokie grono użytkowników.

Chociaż do rozpoczęcia sezonu narciarskiego pozostało jeszcze trochę czasu, wielu narciarzy właśnie teraz zaczyna kompletować swój zimowy sprzęt oraz wyposażenie. Odpowiednio dobrana kurtka sprawdzi się zarówno na nartach czy desce, jak i w trakcie chłodnych, deszczowych jesiennych dni. Istotne, by była ona ciepła i wiatroszczelna. Typowe kurtki narciarskie to świetne rozwiązanie zimowe, często jednak chęć posiadania czegoś praktycznego powoduje, że wolimy zainwestować w odzież wielofunkcyjną. Przykładem ubrań idealnie nadających się na jesień i zimę, są modele wykonane z materiałów, które zapewnią nie tylko utrzymanie ciepła, ale będą przede wszystkim gwarantem maksymalnej ochrony przed wiatrem. Świetnym przykładem są tutaj kurtki, bluzy oraz kamizelki wykonane z tkaniny StormShell. StormShellto trzywarstwowy rodzaj membrany zapewniający stuprocentową wiatroszczelność przy utrzymaniu bardzo wysokiej oddychalności materiału.
Odzież tworzona w tej technologii jest lekka i zapewnia dużą swobodę ruchów. Dlatego też kurtki i bluzy StormShell, poza tym, że gwarantują ciepło, są przede wszystkim wygodne. - Materiał StormShell posiada oddychającą membranę poliuretanową, odporną na wiatr i wodę. Dzięki temu nie jest już potrzebna kolejna warstwa odzieży, przez co zmniejsza się całkowita waga i ilość warstw ochronnych i izolacyjnych – tłumaczy Marcin Misiejuk, produkt manager z firmy BERGSON, producenta odzieży i sprzętu outdoor. - Warstwa wierzchnia membrany chroni przed deszczem i śniegiem, a ponadto nie jest tak gruba jak stosowane zwykle warstwy wierzchnie. Membrana poliuretanowa to materiał „oddychający”, który utrzymuje skórę suchą i daje komfort podczas każdego rodzaju aktywności – dodaje.Tkanina StormShell nie gniecie się i nie szeleści, jest elastyczna i łatwo odzyskuje swój pierwotny kształt. Materiał ten to świetne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie konieczna jest ochrona przed niesprzyjającą pogodą. Dlatego też odzież wykonaną z tej membrany, producenci dedykują miłośnikom sportów górskich, zimowych oraz wszystkim prowadzącym aktywny styl życia, ceniącym sobie komfort i funkcjonalność.

 
StormShell to materiał przypominający z zewnątrz zwykły polar. Wewnątrz jest śliski, dość sztywny, o „siateczkowatej” budowie. Dzięki niemu kurtka jest odporna na zadrapania, łatwo się pierze i szybko schnie. W połączeniu z termoaktywną, bielizną kurtki StormShell sprawdzają się zarówno na górskich wyprawach, jak i podczas miejskich spacerów.
 

2008-11-27

(kg)
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-13
BIZNES
 

Fjallraven Classic 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com