facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Startuje Ultra Sierra Nevada. Wśród zawodników Magda Łączak i Paweł Dybek!

Już w najbliższy weekend odbędzie się V edycja Ultra Sierra Nevada w hiszpańskiej Andaluzji, w ramach której biegacze będą zmagać się z czterema dystansami do wyboru: Urban, Maraton, Trail i Ultra. Na starcie najdłuższego dystansu zobaczymy eksportową parę Salomon Suunto Teamu: Magdalenę Łączak i Pawła Dybka.  Miejscem startu będzie zabytkowe, historyczne centrum Granady, pod murami legendarnej Alhambry. Metą – ośrodek narciarski w górach – Pradollano.


W ubiegłorocznej edycji Ultra Sierra Nevada wzięło udział ponad 1000 osób reprezentujących aż 38 krajów, oczywiście w zawodach nie mogło zabraknąć naszych rodaków, z których najlepiej zaprezentowała się Natalia Haczyk, zajmując 6 miejsce wśród kobiet na najdłuższym dystansie. Tegoroczna edycja zapowiada nie tylko wzrost frekwencji, ale jeszcze większe umiędzynarodowienie imprezy. Tym razem mamy też mieć prawo większe apetyty. Magda Łączak, która w tym roku reprezentuje stabilną, bardzo wysoką formę, jeśli tylko pobiegnie „swoje” może się spokojnie włączyć do walki o czołowe lokaty. Podobnie jest z Pawłem Dybkiem, który po czerwcowej kontuzji, a potem kontrolnym staracie w ramach Zugspitze Ultratrail powinien dojść już do swojej dobrej dyspozycji.

 

 

Dla Magdy i Pawła bieg będzie jednak stanowił duże wyzwanie, nie często bowiem nasi zawodnicy brali udział w zawodach gdzie wbiega się na wysokość 3100 metrów nad poziomem morza, a tyle właśnie wynosi wysokość najwyższego na trasie szczytu Veleta. Cały dystans zawodów wynosi 103 km, a na trasie czeka zawodników ponad 6 000 metrów podejścia. Co więcej start będzie odbywał się o północy. Co prawda Magda i Paweł to bardzo doświadczeni ultrasi, ale dawno w takiej formule nie startowali.W zeszłym roku najdłuższą trasę najszybciej pokonał Miguel Heras, mimo kontuzji palca jakiej doznał już na 15 km. Utytułowany Hiszpan pokonał trasę w czasie 12 godzin i 23 minut. Wśród kobiet najszybsza była Francuzka Melanie Rousset, która pokonała trasę w czasie 15 godzin i 41 minut.

Poniżej informacja o wszystkich biegach USN:

URBAN

Dystans: 6 km/+274m

Termin i miejsce: 13 lipca / Granada

Start: 22:00

Limit czasu: 1:30

 

MARATON

Dystans: 42 km/+2400

Termin: 14 lipca

Start: 07:00/ Quéntar

Limit czasu: 10 godzin

 

TRAIL 62

Dystans: 62 km/+3750

Termin: 14 lipca 2018 r.

Start: 5:00 / Beas de Granada

Limit czasu: 15 godzin

 

Ultra 103

Dystans: 103 km/+6060 m

Termin: 14 lipca

Start: 00:00 / Paseo del Salón, Granada

Limit czasu: 25 godzin

Warto nadmienić, że na dystansie Maratonu zobaczymy Roberto Hernandeza Herasa, jednego z najbardziej utytułowanych hiszpańskich kolarzy szosowych, czterokrotnego zwycięzcę jednego z najważniejszych wyścigów kolarskich świata - Vuelta a España, który po zakończeniu kariery kolarskiej skupił się na biegach trailowych.

 

Trzymamy kciuki za na naszych rodaków!Tekst Przemysław Ząbecki - Salomonrunning.pl

Foto: Magda Łączak/Paweł Dybek oraz Runandtravel

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-06-21
BIEGI GÓRSKIE
 

11. Ultramaraton Babia Góra przeszedł do historii!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-02-06
BIEGI GÓRSKIE
 

Poczuj magię Babiej Góry! – 11. Ultramaraton Babia Góra

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com