facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Srebro Klaudii Buczek i złoto Marcina Dzieńskiego – doskonały początek Akademickich Mistrzostw Europy!

Pierwszy dzień Akademickich Mistrzostw Europy we Wspinaczce Sportowej dobrze wspominać będą Klaudia Buczek i Marcin Dzieński, którzy wywalczyli kolejno srebrny i złoty medal w konkurencji na czas. Rywalizację na ścianie Poziom 450 poprzedziła ceremonia otwarcia mistrzostw.

W czwartek 6 sierpnia na Rynku w Katowicach odbyła się uroczysta ceremonia otwierająca pierwsze mistrzostwa studentów Starego Kontynentu. O godz. 11:00 zgromadzili się wszyscy zawodnicy, przedstawiciele władz samorządowych, członkowie Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw, wolontariusze oraz dziennikarze. Ceremonię rozpoczął uroczysty przemarsz wszystkich sportowców reprezentujących 24 uniwersytety z całej Europy, niosących flagi państwowe. Gdy tylko wybrzmiał Mazurek Dąbrowskiego, głos zabrali Bogusław Oleksy - przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw, Adam Roczek – prezydent Europejskiej Federacji Sportu Akademickiego oraz Marzena Szuba - wiceprezydent miasta Katowice. Powitano wszystkich uczestników, życząc im powodzenia i owocnej rywalizacji w duchu fair play. Tym samym  Mistrzostwa zostały oficjalnie rozpoczęte. Następnie przyszedł czas na ślubowania, które w imieniu zawodników złożyła Anna Brożek a w imieniu sędziów Artur Polański. Na koniec byliśmy świadkami niezwykle widowiskowego występu freestylowej grupy „Trick Silesia”, będącego połączeniem sztuk walki, gimnastyki wyczynowej i breakdance’u. Po wywiadach i pamiątkowych zdjęciach zawodnicy udali się na obiad.

Przed godziną 16 przystąpiono do treningów, po których zaczęła się runda kwalifikacyjna we wspinaczce na czas. Najszybsze z pań osiągały rezultaty w okolicach 5 sekund. Jedynie Juliia Kaplina „wbiegła” po 10-metrowej ścianie 4,90 sek. co było najlepszym wynikiem. Czołówka panów osiągała czasy ok. 4 sekund. Tylko Stanislav Kokorin i Marcin Dzieński zeszli poniżej 4 sekund, a reprezentant Rosji zanotował rekordowe 3,71 sek. O dużym pechu może mówić Ola Rudzińska, ambasadorka mistrzostw i jedna z pretendentek do medalu. Już w kwalifikacjach doznała poważnej kontuzji palca, co uniemożliwiło walkę o medale. Rywalizacja z rundy na rundę była bardziej zacięta i dostarczała wielu emocji, nie tylko pozostałym zawodnikom ale również przybyłym na Poziom 450 kibicom. Ostatecznie w małym finale zmierzyły się Anna Tsyganova i Elena Markusheva. W walce o złoto Klaudia Buczek musiała uznać wyższość Julii Kapliny. Półfinał mężczyzn to podobnie jak w przypadku kobiet rywalizacja trzech reprezentantów Rosji oraz jednego reprezentanta Polski. Złoto trafiło w ręce Marcina Dzieńskiego, srebro dla Antona Poliakova a brąz dla Stanislava Kokorina. Przy dźwiękach dynamicznej muzyki i niesamowitej oprawie świetlnej odbyła sie ceremonia kwiatowa, oraz wręczono wyróżnienia za najszybsze wejścia. To był długi i wyczerpujący dzień, ale jeszcze 3 dni rywalizacji przed studentami. W piątek (07.08.2015) czas na bouldering na Rynku w Katowicach. W godz. 9:00-11:00 kwalifikacje kobiet, 12:30-15:30 kwalifikacje mężczyzn, 20-22 finały. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Pełne wyniki:

http://www.climbing2015.pl/women-speed

http://www.climbing2015.pl/men-speed

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Łukasz Ziółkowski
 
2015-12-15
FOTO-VIDEO
 

Rozmowa z Marcinem Dzieńskim

Komentuj 0
Goryonline
 
Goryonline
 
2015-08-10
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Akademickie Mistrzostwa Europy we Wspinaczce Sportowej zakończone

Komentuj 0
Goryonline
 
2015-08-09
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Sobota na Akademickich Mistrzostwach Europy we Wspinaczce Sportowej

Komentuj 0
Łukasz Ziółkowski
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com