facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2012-06-15
 

Spotkanie z podróżnikiem, Mirosławem Kurasiem

Stacja Twórcza i Koło Naukowe Turystyki Kulturowej zapraszają na wyjątkowe spotkanie z podróżnikiem, Mirosławem Kurasiem.
15 czerwca 2012
godzina 18:00
Akademia Ignatianum, sala 501
Kraków, ul. Kopernika 26


Mirosław Kuraś urodził się w Krakowie. Z zawodu jest inżynierem, z zamiłowania: podróżnikiem, alpinistą, żeglarzem, fotografem. Uczestnicząc w wyprawach alpinistycznych i polarno-naukowych odwiedził kolejno: Afganistan, Kenię, Tanzanię, Ugandę, Spitsbergen, Pakistan, Indie, Nepal, Peru i Boliwię.
Fotografować zaczął w latach 60-tych. W swoich podróżach nie rozstawał się z aparatem. Pierwszym jego sukcesem było zwycięstwo w wojewódzkim konkursie fotografii w Bielsku-Bialej. Biorąc udział w wyprawach na Spitsbergen i w Himalaje, zrealizował dwa filmy, pokazywane w TVP. Swoje reportaże z wypraw alpinistycznych i naukowych drukowal w Panoramie Ślaskiej.
W nastepnych latach miał okazję podziwiać piękno przyrody Stanów Zjednoczonych Ameryki, Kanady, Nowej Zelandii i Australii.
Od wielu lat mieszka w Vancouver, w Kanadzie. Zafascynowany urodą Kolumbii Brytyjskiej zwiazał się z kanadyjskimi klubami fotograficznymi, należącymi do Canadian Associacion of Photographic Arts /CAPA/. Brał udział w licznych wystawach fotograficznych, zbiorowych oraz indywidualnych.
Za swój wkład w zdobywanie najwyższych szczytów świata w sezonie letnim i zimowym został dwukrotnie odznaczony medalem Za Wybitne Osiągnięcia Sportowe.


Na spotkaniu nasz gość opowie o swoich podróżach w najwyższe góry Afryki i pokaże swoje archiwalne zdjęcia, które prezentować będziemy na starych przezroczach.

W planach jest również poczęstunek, dobra kawa bądź egzotyczna herbata.

Dołącz do wydarzenia na facebooku!
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com