facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-10-06
 

Spotkanie z gośćmi z Argentyny i Nepalu (8 października, Katowice)

Fundacja Czarodziejska Góra, Klub Gaja wspólnie z Biblioteką Śląską zapraszają na spotkanie z udziałem gości z Nepalu i Argentyny, którzy pracują i działają na terenach górskich w swoich krajach.


Fundacja Czarodziejska Góra, Klub Gaja wspólnie z Biblioteką Śląską zapraszają na spotkanie z udziałem gości z Nepalu i Argentyny, którzy pracują i działają na terenach górskich w swoich krajach. W programie pokaz filmu "Sisters of Himalaya", reż. Dariusz Załuski.

Lucky Chetri jest założycielką i prowadzi nepalską organizacją społeczną zajmującą się szkoleniem młodych kobiet na przewodniczki trekkingowe i wysokogórskie. Lucky podzieli się swoimi doświadczeniami w pracy z kobietami nepalskimi, z których ponad 80% pozbawionych jest dostępu do edukacji, zatrudnienia czy opieki zdrowotnej. Lucas Chiappe z Argentyny tworzy unikalny rezerwat subarktycznych lasów mieszczących się na terenie argentyńskiej Patagonii, Chile, Nowej Zelandii i Australii. Dzięki współpracy z lokalnymi społecznościami, kampaniom edukacyjnym i naciskom na władze Lucas odniósł sukces w Patagonii, gdzie już udało stworzyć się chronione strefy leśne i górskie, akcje zadrzewiania terenów i szkółki leśne.

Lucky i Lucas realizują wyjątkowe przedsięwzięcia z zapałem angażując lokalne środowisko, ale również odwiedzających ich często turystów. Współpracując z organizacjami ludzie z różnych stron świata przeżywają swoją przygodę życia. O tym jak łączyć przyjemne podróżowanie z poszanowaniem przyrody i rozwojem zrównoważonym na przykładach gości z Argentyny i z Polski opowie Jacek Bożek z Klubu Gaja, który panel poprowadzi.

Film Dariusza Załuskiego „Sisters of Himalaya”
To opowieść o zdobywaniu gór i o tym jak góry mogą wspierać w rozwoju i edukacji młode Nepalki. To film o trudnym życiu młodych nepalskich kobiet, z których większość żyje w trudno dostępnych górskich wioskach. Film dokumentuje realizację wspólnego projektu Fundacji Czarodziejska Góra oraz Lucky Chetri z Nepalu. Film w reżyserii Dariusza Załuskiego, zdobywcy najwyższych gór świata, powstał w styczniu 2008 roku w Nepalu.

Fundacja Czarodziejska Góra poprzez wspinaczkę skałkową i wyprawy wysokogórskie wspiera dzieci, młodzież i dorosłych z rozmaitymi problemami wykluczenia, niepełnosprawności w pokonywaniu słabości ducha i opornego ciała. Z Czarodziejską Górą zdobywają swoje Everesty - uczą się współpracy, zaufania do siebie nawzajem. Kontakt z górami przesuwa ich horyzont – chcą normalnie żyć, mieć marzenia i je realizować. W 2007 roku rozpoczęła współpracę z nepalskimi kobietami.

Klub Gaja jest jedną z najstarszych niezależnych pozarządowych organizacji zajmujących się ochroną środowiska naturalnego i prawami zwierząt w Polsce. Misją Klubu Gaja jest ochrona naszej planety Ziemi oraz zachowanie środowiska naturalnego i różnorodności biologicznej dla nas i dla przyszłych pokoleń.

Spotkanie: 8 października 2008, godz. 12:00, Katowice, Biblioteka Śląska, plac Rady Europy 1

2008-10-06

(kg)
 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com