facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-01-22
 

Spotkania z Filmem Górskim zapraszają - Ruszyły konkursy!

Stowarzyszenie Spotkania z Filmem Górskim ogłasza konkursy: 4. Międzynarodowy Konkurs Filmu Górskiego oraz 2. Międzynarodowy Konkurs Fotografii „Przestrzeń Życia”.

Stowarzyszenie Spotkania z Filmem Górskim ogłasza konkursy: 4. Międzynarodowy Konkurs Filmu Górskiego oraz 2. Międzynarodowy Konkurs Fotografii „Przestrzeń Życia”. Termin nadsyłania prac upływa 30 czerwca. W obu konkursach do wygrania Grand Prix - równowartość 1000 euro. Rozstrzygnięcie nastąpi podczas 4. Spotkań z Filmem Górskim, które odbędą się w dniach 5-14 września w Zakopanem. Zapraszamy!

2. Międzynarodowy Konkurs Fotografii Górskiej „Przestrzeń życia”. Tematem konkursu są góry, przyroda górska oraz ludzie mieszkający w górach i aktywnie w nich działający. Konkurs ma charakter otwarty. Może w nim wziąć każdy, kto zajmuje się fotografią - profesjonalnie lub amatorsko. Prace nadsyłać można w czterech kategoriach: krajobraz, przyroda, wyczyn, życie codzienne. W konkursie przyznane zostanie Grand Prix  – równowartość 1000 euro, Nagrody Główne w każdej z kategorii (równowartość 500 euro), oraz wyróżnienia. Prace oceniać będzie Jury, powołane przez Organizatora. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 7 września, podczas IV Spotkań z Filmem Górskim. Najlepsze fotografie zostaną wyeksponowane na pokonkursowej wystawie.Prace należy nadsyłać w terminie do 30 czerwca 2008 r. na adres: Biuro Organizacyjne Spotkań z Filmem Górskim, Aleje 3 Maja 6a/4, 34-500 Zakopane.
Regulamin i formularz zgłoszeniowy konkursów znajduje się na stronie: www.spotkania.zakopane.pl.
Koordynator konkursu fotograficznego: Michał Kowalski (tel. 609 609 620, michal@spotkania.zakopane.pl ).

4. Międzynarodowy Konkurs Filmów Górskich
Do konkursu można zgłaszać filmy zrealizowane po 31 grudnia 2006. Forma obrazu jest dowolna – na konkurs można nadsyłać filmy fabularne, dokumentalne, animowane lub eksperymentalne, związane tematycznie z górami. Mogą to być obrazy prezentujące zarówno różne rodzaje aktywności górskiej (np. wspinaczkę, czy narciarstwo), filmy przyrodnicze, reportaże społeczno-polityczne lub inne.
Filmy konkursowe oceniać będzie pięcioosobowe Jury. Zwycięzca otrzyma Grand Prix Spotkań z Filmem Górskim, na którą składa się statuetka Wielka Drewniana Góra autorstwa Marcina Rząsy i nagroda pieniężna o równowartości 1000 euro. Przyznane zostaną także: Nagroda Głównego Sponsora - za film nakręcony w najbardziej ekstremalnych warunkach (statuetka Drewniana Góra i nagroda pieniężna o równowartości 500 euro), Nagroda Dyrektora Tatrzańskiego Parku Narodowego - za film, który w najlepszy sposób obrazuje głęboką i nierozerwalną więź człowieka z naturą (Drewniana Góra i nagroda pieniężna o równowartości 500 euro), Nagroda Burmistrza Miasta Zakopane - za film w najlepszy sposób obrazuje ludzkie, kulturowe i artystyczne aspekty życia społeczności górskich (Drewniana Góra i nagroda pieniężna o równowartości 500 euro), Nagroda Publiczności (Drewniana Góra i nagrody pieniężna o równowartości 500 euro), Nagroda Jury Młodzieży.
Termin zgłoszeń filmów do konkursu upływa 30 czerwca 2008 roku. Do tego czasu należy nadesłać na adres Biura Organizacyjnego płytę z filmem w formacie DVD lub DivX oraz wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy. Należy również dołączyć CD lub DVD z materiałem zdjęciowym i informacjami o autorze filmu, przeznaczonymi do publikacji w katalogu festiwalu i materiałach promocyjnych.
Regulamin i formularz zgłoszeniowy konkursów znajduje się na stronie: www.spotkania.zakopane.pl
Koordynator konkursu fotograficznego: Gabi Kühn (tel. 504 651 77, gabi@spotkania.zakopane.pl)
 
 
Szczegóły na: www.spotkania.zakopane.pl
Zapraszamy!
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com