facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-03-24
 

Speleo Salomon Racing Team - sezon startów 2009

Sezon rajdowy rozpoczyna się na dobre dopiero w kwietniu, ale możliwości startowo-treningowe zawsze istnieją, jak nie w kraju, to za granicą...
Wiadomości od Speleo Salomon Racing Team...

W ostatnim tygodniu lutego w okolicach Rabki odbył się rajd Bergson Winter Challenge, w którym Speleo wystartowało na trasie Speed. Piotrek Dymus i Piotrek Hercog, mimo ciężkich warunków pogodowych wygrali zawody z trzygodzinną przewagą nad drugim zespołem. Gratulujemy!

W drugi weekend lutego na Kaszubach Tiffany Tyrała, czołowa polska biatlonistka zadebiutowała z dwoma Piotrkami i Remikiem w Zimowym Rajdzie 360º. Jak na pierwsze i nie krótkie tego typu zawody (114 km) Tiffany sprawdziła się całkiem dobrze, a Speleo zajęło drugie miejsce.

Gdy część Speleo ścigała się pod koniec lutego w Polsce, inni wybrali się do Ekwadoru, aby wziąć udział w zawodach Huairasinchi, będących jednocześnie eliminacją do Mistrzostw Świata 2009. Startując w bardzo międzynarodowym składzie (Sarah Clark, Gallo Tamayo, Mike Johnston, Piotrek Kosmala) mieli do pokonania ok. 350 km, ale tak jak przewidywali, to nie dystans a wysokość i bardzo zmienne warunki atmosferyczne były ich głównym przeciwnikiem. Niestety z powodu choroby, na wysokości ponad 4000 m n.p.m., musieli wycofać się z zawodów. Mimo kłopotów Speleo Salomon pewnie wrócą do Ekwadoru za rok czy dwa.

W połowie lutego Remik Nowak wystartował w  rozgrywanych w Jakuszycach Mistrzostwach Polski w Narciarskim  Biegu na Orientację. W biegu średnim i sprinterskim zajął odpowiednio 2 i 5 miejsce, ale już na dystansie klasycznym i w sztafecie dał ponieść się nowym nartom Salomon zwyciężając w obu kategoriach. Gratulujemy!

W ostatnim czasie do grona sponsorów naszego zespołu dołączyły aż 3 firmy, wszystkie  stanowiące wyznacznik jakości w swoich branżach. Serdecznie witamy: Multipower, Gabel i Petzl. A wśród naszych Partnerów znajdziecie nową telewizję internetową Hybryda TV, która zamierza poświęcić wiele uwagi rajdom przygodowym.

Speleo Salomon Advenure Racing Team
speleoteam.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-24
BIZNES
 

Nowy dystrybutor CLIMBING TECHNOLOGY w Polsce

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com