facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-10-02
 

Speleo Salomon - wrzesień 2008

Szybko nadchodząca jesień uświadamia nam, że coraz bliżej do najważniejszej imprezy w sezonie - Mistrzostw Świata AR w Brazylii pod koniec października.


Wrzesień
Szybko nadchodząca jesień uświadamia nam, że coraz bliżej do najważniejszej imprezy w sezonie - Mistrzostw Świata AR w Brazylii pod koniec października. Szlifujemy więc formę jak tylko czas i zdrowie pozwalają. Niedługo czeka nas ostatni sprawdzian na szybkich zawodach w finale AR Cup w Drzewinie, więc treningi z długodystansowych zamieniamy na coraz bardziej intensywne, a przez ostatnie dwa miesiące sportowo nie zaniedbaliśmy żadnego weekendu!

Rajd Wisły – Memoriał Romka Radwana
Nieco ponad tydzień temu na 100 km trasę wystawiliśmy trzy zespoły: Agę z Hercim, Kasię z Piotrkiem Kosmalą i Artura z Piotrkiem zwanym Dymkiem. Przez nieustający deszcz odwołano rolki, ale i tak mieliśmy 12 godzin szybkiego napierania na rowerach, biegiem i na dwóch zadaniach linowych. Jak to zwykle u Romka Trzmielewskiego, nawigacja łatwa nie była a zacinający deszcz i raptem kilka stopni powyżej zera nie do końca pozwalały się rozgrzać. Finalnie nasze mixy zajęły dwa pierwsze miejsca na pudle (złoto Agi z Hercim, srebro Kasi i Piotrka), a panowie drugie w kategorii nie-mieszanej.

Explore Sweden
W połowie września Kasia, Herci i Piotrek, wspierani przez przyjaciela z Rosji Mishę Pershina, przepłynęli Bałtyk i wzięli udział w najważniejszym rajdzie Skandynawii. Przez 89 godzin zrobili ponad 500 km: kajakami 60 km po morzu i 70 km po rzekach i jeziorach, wpław 4000 metrów, na rowerach 280 km, na rolkach 18 km a „z buta” około 70 km (w tym część z kajakami :). Dwie noce spędzili w dark zonie, pół na via ferratach, a Herci z Kasią pobili swoje rekordowe dystanse w pedałowaniu na jednym etapie (240 km z przelotami po 80 km). Zajęli 8 miejsce.

Triathlon i Puchar Polski MTBO
Gdy część teamu wracała ze Szwecji, Aga wybrała sprinterskie wyścigi: najpierw triathlon letni na warszawskich Stegnach (bieg 1.5 km, rolki 2.5 km, rower 10 km), który zwyciężyła w klasyfikacji kobiet, a w generalce była druga. Następnego dnia wzięła udział w kultowym wyścigu XC na Kopie Cwila z cyklu Pucharu Mazowsza. Krótka runda wokół górki naszpikowana była sztywnymi podjazdami i choć trasa nie sprawiała technicznych trudności, to przygotowanie fizyczne odegrało znaczącą rolę i Adze znów udało się wygrać wśród kobiet.

W ten sam weekend Piotrek Dymus pojechał do Zdzieszowic na zawody zaliczane do Pucharu Polski w rowerowej jeździe na orientację. Sobotni długi dystans okazał się pechowy i z powodu awarii roweru musiał wycofać się z zawodów. W niedzielę jednak sprzęt nie zawiódł i na 27 km dystansie klasycznym udało mu się wywalczyć drugą pozycję ze stratą niecałej minuty do lidera.

Nawigator
Pod koniec sierpnia Artur z Piotrkiem „Dymkiem” wybrali się do Mińska Mazowieckiego, żeby spróbować swoich sił w nawigacji na rajdzie Nawigator: 185 km jeżyn, piachu i zawalony pniami Świder dały im sporo zadrapań na piszczelach i wiele pozytywnych wrażeń. Ścigali się z zespołem Entre.pl od startu aż do samej mety, a pokonani na strzelaniu z łuku dostali zaszczytne drugie miejsce, pyszny bigos i piwko na mecie.

GoPro, AYUP, Tahe Marine – nowi sponsorzy Speleo Salomon
Z przyjemnością informujemy, że do grona sponsorów zespołu dołączyli: GoPro – amerykański producent ekstremalnych kamer video, AYUP – najlepsze outdoorowe systemy oświetlenione prosto z Australii, Tahe Marine – estońskie niezwykle szybkie kajaki z włókna szklanego. Serdecznie dziękujemy nowym sponsorom za udzielone wsparcie. Już wkrótce podzielimy się wrażeniami z użytkowania przekazanego sprzętu.

Speleo Salomon Advenure Racing Team
www.speleoteam.pl 

2008-10-02

(kg)

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-24
BIZNES
 

Nowy dystrybutor CLIMBING TECHNOLOGY w Polsce

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com