facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-07-17
 

Spektakularna ceremonia otwarcia World Games 2009

Ponad 40.000 widzów, na Main Stadium of Kaohsiung, oglądało ceremonię rozpoczęcia ósmej edycji World Games 2009, którą otworzył prezydent Republiki Chin (Tajwan), Pan Ma Ying-jeou.
W uroczystym przemarszu reprezentacji uczestniczyli Łukasz Świrk i Edyta Ropek, której przypadł zaszczyt niesienia polskiej flagi!

W swojej przemowie, Vice-prezydent MKOl Chiharu Igaya stwierdził „Kaohsiung jest gotowe”. Zaś prezydent IWGA, Pan Ron Froehlich powitał 3100 zawodników, trenerów i działaczy z 105 krajów. Podziękował rządowi Tajwanu, zarządcom miasta Kaohsiung i komitetowi organizacyjnemu za trud włożony w przygotowanie ósmych igrzysk World Games.


Źródło: KOC-CNA http://wg2009.pts.org.tw/index.php

Po części artystycznej, w której wystąpiło 4 tysiące aktorów, nastąpiła parada reprezentacji państw. Polskę reprezentuje ponad 60-osobowa ekipa, wśród której znalazła się dwójka zawodników reprezentujących dyscyplinę wspinaczki sportowej w konkurencji wspinaczki na czas: Edyta Ropek (MKS Tarnovia) i Łukasz Świrk (SMG Lubin).

W ceremonii, nie uczestniczyła reprezentacja Chin, wniesiona została jedynie flaga tego państwa.


Źródło: KOC-CNA http://wg2009.pts.org.tw/index.php

Całość ceremonii zakończył niesamowity pokaz sztucznych ogni. Igrzyska potrwają 10 dni, a wspinacze rywalizować będą w dwóch konkurencjach: prowadzenie i na czas. Rywalizacja odbędzie się 18 i 19 lipca. Zmagania w czasówkach na dystansie 15 metrów rozegrane zostaną w „Record format”.

Więcej: www.edytaropek.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com