facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-01-26
 

Słowianie w Kraju Berberów (2 lutego, Kraków)

Naukowe Koło Turystyki Przyrodniczej AWF zaprasza na krótką i barwną retrospekcję podróży do Afryki, jakiej nie znamy: bez słoni, krokodyli, much Tse-Tse i malarii, za to ze śniegiem, deszczem i bębnami. Czyli opowieść o Maroko: "Słowianie w Kraju Berberów".

Maroko to kraj położony w magicznym miejscu, to ukryte i zapomniane caput mundi. To tutaj nakrapiane śnieżnym potem skronie Atlasu podtrzymują sklepienie niebieskie, gdzie stykają się masy powietrza napełnione Słońcem Sahary i wilgotnym tchnieniem Oceanu. To granica Światów, kontynentów i kultur. Księga tajemna naszej Planety, zapisana językiem prostoty piasku, skały i przestrzeni. Wszystko to przyprawione szczyptą dobrego humoru, dreszczem emocji i powiewem przygody. Na końcu podróży zostajemy odkrywcami miejskich labiryntów, meandrujących uliczek, po to by jak pradawni uczestnicy karawan, prowadzeni przez niebiosa Syriusza dotrzeć do serca krainy, skrywanej gdzieś głęboko… W świat berberyjskich tajemnic wprowadzą: Katarzyna Krzyżak i Szymon Ciapała.

Naukowe Koło Turystyki Przyrodniczej, stworzone przez studentów i pracowników Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie zrzesza pasjonatów turystyki górskiej i miłośników przyrody. Nasz projekt, powstał z myślą o zbieraniu informacji i materiałów wykorzystywanych na potrzeby kierunku Turystyka i Rekreacja w szczególności zaś na temat atrakcji geoturystycznych odwiedzanych przez nas zakątków świata. Materiały kompletowane przez nas podczas wyjazdów prezentowane są w formie prac naukowych, popularnonaukowych a także w trakcie prezentacji i pokazów multimedialnych.

Miejsce: Klub Podróżników "Śródziemie", Pl. Wszystkich Świętych 8, Kraków

Start: godz. 19.00

Źródło: www.klubpodroznikow.eu
 plakat
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com