facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2012-04-16
 

Slajdowisko: Pedagogical Universty World Tour

PUWT 2010/11 to niezmiernie różnorodne przedsięwzięcie dwóch młodych podróżników, doktorantów Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.
Pedagogical Universty World Tour Michał Apollo i Marek Żołądek

Opis projektu:

PUWT 2010/11 to niezmiernie różnorodne przedsięwzięcie dwóch młodych podróżników, doktorantów Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. W ciągu niespełna półtorej roku na pokładzie samolotów przemierzyli ponad 135 tys. km (0,35 drogi na księżyc), 32 tys.km lądem we wszystkich strefach klimatycznych, kilkaset km pieszo - od upalnych złotych plaż po mroźne lodowce oraz kilka km w pionie w górach i skałach sześciu kontynentów. W trakcie podróży osiągnęli wiele zamierzonych celów od wytyczenia dwóch nowych dróg wspinaczkowych w Andach przez realizacje kilku projektów badawczych po prelekcje z zakresu glacjologii i ochrony środowiska m.in. w Ambasadach Rzeczpospolitej Polskiej w Limie oraz Kuala Lumpur.

Projekt składał się z V etapów:

I – UP El Carnicero DSCC Expedition 2010

II – UP Aoraki DSCC New Zealand Expedition 2011

III – UP South Africa Journey 2011

IV – UP Thai-Malay Peninsula Journey 2011

V – UP Ring Of The Fire Expedition 2011

Podczas pokazu autorzy podsumują PUWT 2010/11 oraz dokładniej opowiedzą o finalizujących projekt dwóch ostatnich wyprawach. Przeniesiemy się zatem do Singapuru, Malezji oraz Japonii.

Prelegentami będą Michał Apollo i Marek Żołądek, doktoranci Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, członkowie Klubu Wysokogórskiego Warszawa oraz Polskiego Towarzystwa Geograficznego. Od 2004 roku wspólnie zorganizowali 11 ekspedycji sportowo - naukowych w najdalsze zakątki naszego globu oraz kilkanaście wyjazdów na „Starym Kontynencie”.
Wspinali się w różnych rejonach świata, wliczając Himalaje, Andy, Kaukaz, Alpy Południowe, Alpy Japońskie, Góry Skaliste, góry Alaski, Appalachy, Kilimandżaro, Góry Smocze, Góry Przylądkowe, Wielkie Góry Wododziałowe, Alpy, Góry Betyckie, Karpaty.
Odwiedzili blisko 50 krajów na sześciu kontynentach. Zapaleni podróżnicy, pasjonaci fotografii, autorzy kilkudziesięciu artykułów o tematyce popularnonaukowej oraz kilkunastu publikacji naukowych. Swe dokonania prezentowali na największych festiwalach o tematyce podróżniczej w Polsce, oraz na prelekcjach w Stanach Zjednoczonych, Peru, Malezji i RPA.


Na wyjazdach prócz wspinaczki zajmują się badaniami z dziedziny ochrony środowiska i glacjologii (opieka merytoryczna prof. Jan Lach, prof. Roman Malarz). Autorzy kilku nowych dróg wspinaczkowych w górach świata, m.in. zdobywcy dziewiczego szczytu Himalajach – Masala Peak 5650 m n.p.m., za który zostali nominowany do prestiżowej nagrody Polskiego Związku Alpinizmu "Jedynka". Od 2008 r. współpracują z Pismem Uniwersytetu
Pedagogicznego „Konspekt”, od 2011 r. z Pismem Samorządu Studentów Uniwersytetu Pedagogicznego Studens Scribit. Uczestnicy są w grupie testowej namiotów Marabut, teamie Tatra Trade Zakopane oraz ekspertami sprzętowymi ogólnopolskiego portalu ceneria.pl.

16.04.2012 godz. 19:00
Klub Podróżników "Śródziemie"
Kraków Piwnica pod Baranami
Pedagogical Universty Word Tour
Michał Apollo i Marek Żołądek,


http://www.klubpodroznikow.com/slajdy/1289-pedagogical-universty-word-tour
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com