facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2012-07-17
 

Slacklining – jak chodzić po taśmie?

Dlaczego zacząć chodzić po taśmie? A dlaczego nie? Początki są żmudne, ale jak już dobrze opanujesz podstawy chodzenia po taśmie, to już tylko dwa kroki do przejścia na kolejny etap - nauka tricków.

Kilka praktycznych rad i wskazówek dla osób, które zaczynają swoją przygodę ze slackliningiem.

Skoncentruj się na podstawach. Jeśli nie opanujesz dobrze podstaw slaczenia, czyli utrzymywania równowagi i chodzenia po taśmie, nie masz nawet co marzyć o chodzeniu po naprawdę długiej taśmie, wykonywaniu tricków, lub rozwieszeniu taśmy na wysokości. Jeśli za często spadasz - wróć do podstawowego treningu utrzymywania równowagi i stania na jednej nodze.

Zaczynaj od środka taśmy. Możesz wejść na taśmę w jej dowolnym miejscu - bliżej drzewa lub na środku. Jednak ta druga opcja jest bardziej bezpieczna - przynajmniej nie wpadniesz na drzewo przy upadku. Poza tym na środku taśma znajduje się bliżej ziemi. Wraca argument bezpieczeństwa - upadek z mniejszej wysokości. Staraj się zaczynać zawsze w tym samym miejscu - taśma chwiej się i nabiera wibracji o różnym stopniu natężenia w różnych miejscach. Bliżej drzewa ruchy wibracyjne są szybsze, na środku taśmy z kolei wolniejsze. Gdzie nie wejdziesz na taśmę, będzie się ona trząść pod twoim ciężarem i nie da się tego uniknąć.

Zawsze wracaj do właściwej pozycji. Starając się utrzymać równowagę na taśmie, będziesz balansować całym ciałem i wyginać się dosłownie we wszystkie strony. Jednak kiedy już ci się uda złapać równowagę, przyjmij właściwą pozycję: wyprostuj się, ugnij lekko nogi w kolanach, rozłóż szeroko ramiona na boki i wpatruj się w jeden punkt przed sobą.

Czytaj calość na: http://aktywni.pl/

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2021-09-07
HYDEPARK
 

Krzysztof Koziołek – „Biały pył. Piekło na K2”

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-07-14
HYDEPARK
 

Via ferraty - spotkanie z Sebastianem Fijakiem

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-07-08
HYDEPARK
 

6. Zakopiański Festiwal Literacki – 9-11 lipca 2021

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com