facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2022-03-02
 

Skitury dla początkujących – wolne miejsca na szkolenie Akademii GOPR

Zimowa aura dopisuje, więc pierwsze z tegorocznych wydarzeń Akademii GOPR – szkolenie skiturowe, które odbyło się w Beskidach ponad tydzień temu, oraz zajęcia dotyczące specyfiki górskiej turystyki zimowej, jakie w miniony weekend przeprowadzono w Karkonoszach – z pewnością dostarczyły uczestnikom wielu korzyści i miłych wspomnień. To jednak nie koniec akcji, bowiem już za kilka dni kolejny przystanek szkoleń Akademii GOPR, tym razem na Podhalu.

 

Na dotychczasowych zajęciach kursanci mieli okazję zapoznać się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa i przygotowaniem się do awaryjnych sytuacji, które w zimowych warunkach mogą zamienić się w śmiertelną pułapkę. Z kolei podczas szkolenia w Karkonoszach nawet osoby dysponujące doświadczeniem w poruszaniu się w wyższych górach zimą miały możliwość poznania wielu nowych dla siebie rzeczy, dotyczących na przykład oceny zagrożenia lawinowego. Najistotniejsze jednak jest to, że teoretyczną wiedzę od razu weryfikowano w terenie, pod okiem doświadczonej kadry instruktorów, będących jednocześnie ratownikami GOPR. W ramach kursu odbyły się bowiem ćwiczenia z doboru właściwego ekwipunku, poruszania się w terenie zagrożonym zejściem lawiny, pracy z detektorem, ratownictwa partnerskiego, czy sondowania lawiniska, przeprowadzano też testy pokrywy śnieżnej.

 

A już w najbliższy weekend, od 4 do 6 marca w schronisku na Turbaczu, odbędą się kolejne zajęcia z górskiej turystyki zimowej i szkolenia skiturowego dla początkujących – na to drugie wydarzenie są jeszcze ostatnie wolne miejsca. Zima nie trwa wiecznie (zwłaszcza w ostatnich latach), warto więc się pospieszyć i skorzystać ze sprzyjających warunków. Ratownicy GOPR zapraszają!

 

Więcej informacji o pozostałych terminach szkoleń i możliwości wzięcia w nich udziału znajdziecie na stronie akademia.gopr.pl, natomiast poniżej kilka zdjęć z ostatnich wydarzeń.

 

 

 

 

 

Zdjęcia: arch. Akademii GOPR

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Goryonline
 
2022-09-22
BIZNES
 

GOPR i Salewa dalej razem

Komentuj 0
Goryonline
 
2022-02-04
GÓRY
 

Zimowe kursy Akademii GOPR

Komentuj 0
Goryonline
 
2022-02-03
GÓRY
 

Akademia GOPR wspiera WOŚP

Komentuj 0
Goryonline
 
2021-12-01
GÓRY
 

Rusza Akademia GOPR!

Komentuj 0
 
Kinga
 
2024-07-22
GÓRY
 

Lato i jesień w Laponii

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com