facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2021-03-09
 

Skituring - 3 kroki na dobry początek

Po chwilowym ociepleniu w Tatry wróciła zima i wiele wskazuje na to, że w marzec może być tradycyjnie najlepszą częścią sezonu skiturowego w polskich górach. Dłuższe dni, lepsza pogoda, a przy tym wciąż niskie temperatury, pozwalają w pełni wykorzystać możliwości, jakie daje sprzęt skiturowy. 

Fot. kursylawinowe.pl

 

Z pewnością nie zabraknie osób, które będą chciały spróbować tej formy aktywności górskiej po raz pierwszy. Jak  pokazują dane na temat wejść na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego, w tym sezonie znacznie wzrosła liczba osób, które po górach wędrują właśnie na nartach. Niestety zwiększony ruch skiturowy znajduje swoje odzwierciedlenie także w statystykach wypadków TOPR (po więcej informacji na ten temat odsyłamy do rozmowy z udziałem Jana Krzysztofa, Naczelnika TOPR i Jana Krzeptowskiego-Sabały z TPN.

 

Fot. kursylawinowe.pl

 

Jak zatem łatwo i bezpiecznie rozpocząć swoją przygodę ze skituringiem? Jakich błędów unikać na początku? Na te pytania postaraliśmy się odpowiedzieć w najnowszym odcinku serii #poradylawinowe:

 

 

#poradylawinowe to seria przeszło 30 filmów edukacyjnych realizowanych do 5 lat w ramach akcji Kursy Lawinowe PZU. W kolejnych odcinkach omawiane są tematy związane z planowaniem i przygotowaniem wyjść w góry, oceną zagrożenia, partnerskim ratownictwem lawinowym, czy posługiwaniem się sprzętem skiturowym, rakami i czekanem. Filmy dostępne są na kanale youtube.com/kursylawinowepl i profilach kursylawinowe na Facebooku i Instagramie.

 

Informacja prasowa

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-04
FOTO-VIDEO
 

Klasyki Jury - Marcin Kwaśniewski - Baader-Meinhof VI.1

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-10-16
FOTO-VIDEO
 

ONSAJTEM #2 – Marcin „Yeti” Tomaszewski

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-10-02
FOTO-VIDEO
 

ONSAJTEM #1 – Adam Ondra

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com