facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-05-10
 

Seria plecaków DEUTER dla osób wysokich

Nowość na rynku! Specjalna seria plecaków DEUTER dla osób wysokich. Na sezon lato 2010 DEUTER przygotował w Serii EL, cztery modele plecaków.
Dotychczas osoby wysokie borykały się z precyzyjnym dostosowaniem długości systemu nośnego do długości pleców. Ta zależność wymagała kompromisu pomiędzy wygodnym ułożeniem pasów nośnych a właściwym położeniem pasa biodrowego. Te niedogodności rozwiązuje seria EL, obejmująca plecaki o różnym przeznaczeniu i wyposażeniu.Na sezon lato 2010 DEUTER przygotował w Serii EL, cztery modele plecaków:


Futura PRO 40 EL
Typowo turystyczny plecak doskonale sprawdzający się w upalne dni dzięki systemowi Deuter Aircomfort - siatka oddzielająca plecy od plecaka. Niezastąpiony podczas upalnych wakacji, podróży w tropiki, wszędzie tam, gdzie upał jest trudny do zniesienia. System Aircomfort ma również niezastąpione znaczenie wtedy gdy używamy odzieży z membraną, w dni chłodne, deszczowe - wówczas siatka pozwala w niezakłócony sposób cyrkulować powietrzu i odprowadzać nagromadzoną wilgoć od ciała. Plecak zapinany jest klapą, w której mieszczą się dwie kieszenie. Na zewnątrz plecaka, od jego frontu, umieszczono dodatkową kieszonkę zapinaną na suwak. Boczne troki kompresyjne pozwalają efektywnie zmniejszać jego objętość. Plecak posiada wahadłowy pas biodrowy VARI-FLEX, którego zadaniem jest eliminacja balansu ciężarem na plecach, a przez to zwiększenie komfortu marszu. Pozostałe detale: pokrowiec przeciwdeszczowy, kompatybilny system H2O (3.0L), troki ściągające przy pasach nośnych pozwalające na lepsze dopasowanie plecaka, dwie komory oddzielone suwakiem, szeroki regulowany pas biodrowy, pas piersiowy, dwie kieszenie zewnętrzne z siatki, jedna kieszeń w kominie zewnętrzna, jedna kieszeń w kominie wewnętrzna, kieszeń na mokrą odzież lub osobna przegroda na bukłak z uchwytem do podwieszenia, boczne kieszenie kompresyjne (2x2,5L), instrukcja SOS, uchwyty na kijki, statyw, czekan itp., boczne troki kompresyjne.
Cena:
459 zł
Pojemność: 42 litry
Waga: 1740 g

ACT Trail 38 EL

Plecak turystyczny, posiada jedną komorę, do której dostęp możliwy jest od strony komina lub od frontu poprzez szerokie rozpięcie biegnące pod kieszenią z siatki znajdującą się z przodu plecaka. Posiada dużą ilość kieszeni - pozwalających właściwie segregować bagaż. Po obu jego bokach znajdują się kieszenie boczne: jedna z siatki, druga zapinana na suwak, a kieszeń znajdująca się z przodu plecaka została wykonana z elastycznej siatki po to, by z łatwością mogła pomieścić kask, kurtkę itp. Ekspander przed kieszenią umożliwia zmniejszanie pojemności plecaka lub doczepienie dodatkowego bagażu. System nośny stanowią dwa rzędy poduszek wypełnionych pianką Aircontact z poprzecznymi przecięciami umożliwiającymi cyrkulację powietrza. System nośny dodatkowo napina elastyczny pręt Delrin, pozwalający nosić większe ładunki bez zniekształcenia kształtu plecaka. We wszystkich modelach serii ACT Trail anatomiczny pas biodrowy posiada sposób zapięcia polegający na ściągnięciu obu troków do przed sobą (taki mechanizm zapinania pasa wymaga zdecydowanie mniej siły przy ściąganiu troków oraz zapewnia precyzyjniejsze dopasowanie go do bioder). Pozostałe detale: pokrowiec p/deszczowy, dwie kieszenie w klapie zapinane na suwak (zew. i wew.), kieszeń boczna z siatki, kieszeń boczna zapinana na suwak, elastyczna kieszeń z przodu (umożliwiająca np. schowanie kasku), kieszonka za suwak w pasie biodrowym, kieszeń wew. na mokrą odzież, kieszeń na dokumenty, telefon, wejście od góry i frontu plecaka, ekspander od frontu plecaka, uchwyt na kijki, uchwyt na czekan, anatomiczne pasy nośne z dodatkowymi trokami ściągającymi, pas piersiowy, pas biodrowy z kieszonką zapinaną na suwak, boczne paski kompresyjne, system H2O z osobną przegrodą na bukłak (max 3L), instrukcja SOS.


Cena: 439 zł
Pojemność: 38 litrów
Waga: 1380 g

ACT Lite 60+10 EL

Super lekki plecaki do trekkingu i turystyki, doskonale sprawdza się w trudnym, wąskim terenie. Boczne troki kompresyjne pozwalają na efektywne zmniejszenie jego pojemności. W plecaku zastosowano również Vari- Quick, system dopasowania plecaka do długości pleców, pozwalający na indywidualne dopasowanie do każdego kształtu pleców. We wszystkich modelach serii ACT Lite, zastosowano system zapięcia pasa biodrowego poprzez ściągnięcie troków przed sobą - taki mechanizm wymaga od użytkowniczki / użytkownika zdecydowanie mniej siły przy zapięciu pasa oraz zdecydowanie poprawia precyzję jego dopasowania. Dodatkowo od frontu plecak posiada dużą elastyczną kieszeń, umożliwiającą schowanie kurtki, kasku lub mokrych rzeczy i szybsze tym samym ich wysuszenie. Pozostałe detale: duża elastyczna kieszeń od frontu, elastyczne boczne kieszenie, kompatybilny system H2O (max 3.0L), dwie komory oddzielone suwakiem, szeroki pas biodrowy, z dodatkowym ściągnięciem po bokach, pas piersiowy, trzy kieszenie w kominie zapinane na suwak, kieszeń w pasie biodrowym, dwa uchwyty na czekan, kijki, statyw itp., boczne troki kompresyjne, w środku naszywka SOS informująca, jak postępować w razie niebezpieczeństwa.

Cena:
599 zł
Pojemność: 60+10 litrów
Waga: 1680 g

Trans Alpine 32 EL
Najmocniejszy plecak rowerowy, przystosowany do maratonów rowerowych, jazdy po bezdrożach, wielodniowych wyjazdów rowerowych. Wykonany z niezwykle wytrzymałego materiału - Ballistic. Wyposażony w dwie komory, oddzielane suwakiem, wykończony jasno szarym materiałem wewnątrz, dla łatwiejszego znajdowania rzeczy w nocy. Anatomicznie uformowane pasy nośne, miękko wykończone i świetnie odprowadzające gorące powietrze. Na szczególną uwagę zasługuje wykończenia pasa biodrowego, który przy zachowaniu niezwykle wysokiej cyrkulacji powietrza świetnie stabilizuje plecak na plecach, a dodatkowo mieści po jednej kieszonce zapinanej na suwak z każdej strony pasa. Dużym udogodnieniem jest wyjmowana karimatka - niezastąpiona podczas odpoczynków. Sprawdzony Airstripes System został dodatkowo wzmocniony od wewnątrz alu szynami - poprawiającymi stabilność plecaka oraz wytrzymałość na cięższy bagaż. Plecak wyposażono również w pokrowiec p/deszczowy - w jaskrawym kolorze. Wybór koloru pokrowca podyktowany jest względami bezpieczeństwa, dzięki zewnętrznej szlufce umożliwia również założenie lampki (Safety Blink). Suwaki zapinające komorę główną wyposażono w zatrzaski zapobiegające samoistnym rozpięciom suwaka podczas jazdy. Boczne kieszenie z siatki oraz szlufkę na lampkę wykończono odblaskowym materiałem poprawiającym widoczność równoległą jak i prostopadłą. Przy poduszkach systemu umieszczono kieszeń na mapę, która umożliwia wyjęcie mapy bez konieczności zdejmowania plecaka. Plecak posiada płynną regulację położenia pasa piersiowego. Pozostałe detale: uchwyt na kask, pokrowiec p/deszczowy, kieszeń na mapę, wyjmowana karimatka do siedzenia, wszywka SOS, system H2O, boczne paski kompresyjne po dwa z każdego boku, dwie kieszenie boczne z siatki z odblaskami, dwie komory oddzielane suwakiem, kieszeń zew. zapinana na suwak na dole, kieszeń zew. zapinana na suwak z dodatkowymi przegródkami na górze, kieszeń na mokrą odzież, dwie kieszenie w pasie biodrowym, pokrowiec przeciw deszczowy, odblaskowe logo.


Cena:
399 zł
Pojemność: 32 litry
Waga: 1260 g

Wszystkie modele wymienionych plecaków dostępne są w sprzedaży.

Lista sklepów prowadzących sprzedaż produktów DEUTER znajduje się na stronie www.bakosport.pl.

Źródło: ceneria.pl


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-09-23
BIZNES
 

Bo liczy się droga

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-09-22
BIZNES
 

GOPR i Salewa dalej razem

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-08-19
BIZNES
 

Polskie marki – Powrót ProRocka

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-06-08
BIZNES
 

Największy brand corner Fjällräven w Polsce otwarty!

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com