facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2011-02-28
 

Salomon Nordic Sunday – ósma edycja zawodów w narciarstwie biegowym

Prawie 170 zawodników wystartowało w niedzielę w Salomon Nordic Sunday.
To już ósma, przedostatnia impreza z całego, 9-cio etapowego cyklu zawodów w narciarstwie biegowym dla amatorów.

Tym razem organizator był miłosierny i zaplanował trasę w taki sposób, by nie była za bardzo forsowna. A to dlatego, że już za tydzień Bieg Piastów i wielu uczestników SNS szykuje się do startu w tej rywalizacji. Ale także dlatego, iż kilkoro z naszych biegaczy brało udział w Pre World Uphill Trophy, czyli ostatecznym teście organizacyjnym w podbiegu na Szrenicę przed Pucharem Świata. Tak, tak, na Szrenicę, która ma najwięcej wspólnego z nartami zjazdowymi i zjazdami.


Pogoda była świetna jak zwykle. Tylko chłodny wiatr przypominał, że to nadal luty i do wiosny jeszcze daleko. Kierunek biegu był taki jak ostatnio, czyli w stronę strzelnicy sportowej. Z tej racji, że punkty zdobyte w Salomon Nordic Sunday w tej edycji liczyły się do ogólnej punktacji Mistrzostw Polski, przybyło kilku „wyjadaczy”.

Start, podobnie jak w każdej edycji, to godz. 11:00. Pierwsi „klasycy”, 15 minut później „łyżwiarze”. Podbieg pod „Samolot” w perspektywie podbiegu na Szrenicę wyglądał jak dziecięca igraszka, ale nie jest łatwy. Forsowny, długi odcinek o stałym nachyleniu. Ale za to później już tylko zjazdy i zjazdy aż do samej Polany Jakuszyckiej.

W międzyczasie zainteresowały się nami media. Niedaleko mety TVN24 zaparkował swój wóz transmisyjny. W bezpośredniej relacji dziennikarze pokazali, jak można czerpać przyjemność z aktywnego wypoczynku a konkretnie z biegów narciarskich.

Jak zwykle wszyscy cali i zdrowi dotarli na metę. GOPR, zabezpieczający całe zawody, niewiele miał do roboty, co z kolei cieszy organizatora, Stację Jakuszyce. Salomon Nordic Sunday to wprawdzie zawody dla amatorów, jednak rywalizacja jest coraz mocniejsza, a o wypadek nietrudno. My zapraszamy wszystkich i na Bieg Piastów (04-05.03.2011) i na kolejną edycję SNS (20.03.2011). Jeżeli nie w roli zawodników to chociaż publiczności. Widowisko jest ciekawe, na miejscu herbata i zawsze super pogoda. Zapraszamy!!!

Wyniki:

Mini CT
Kracmarova Lenka
Mieszała Jakub

Mini FT
Mrackowa Jana
Dziadkowiec – Michoń Mariusz

Mega CT
Olcoń Edyta
Mroziński Jakub

Mega FT
Kloza Dorota
Faron Robert

Bartek Wójcikiewicz
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com