facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2011-03-22
 

Salomon Nordic Sunday – dziewiąta, finałowa odsłona

Wszystko dobre, co się dobrze kończy. To stare polskie porzekadło sprawdziło się i tym razem.
Ostatnia edycja Salomon Nordic Sunday na Polanie Jakuszyckiej oficjalnie zakończyła sezon biegowy. Ale od początku.

Tym razem organizator (Stacja Jakuszyce) zaplanował wyjątkowo krótką trasę biegu – jedynie 2400 m. To zmobilizowało zawodników do dania z siebie (wzorem naszej Złotej Justyny) 110% mocy. Zawodnicy startowali z bramki co 20 sekund. Pogoda była lepsza od tej, którą Matka Natura zafundowała nam w zeszłym roku. Nie padało, a temperatura była minusowa.

Zgodnie z tradycją jako pierwsi wystartowali zawodnicy stylem klasycznym. „Łyżwa” była druga. Wyjątkowo zmagania rozpoczęły się o 10:30. 120-stu biegaczy stanęło w szranki. Kolejność wyznaczało miejsce w klasyfikacji ogólnej. Nikt się nie oszczędzał. Na tak krótkim odcinku trzeba było pędzić ile sił w nogach i rękach. Trasa była dość prosta i dynamiczna. Zawodnicy dość szybko uporali się z tym dystansem. Wszyscy ukończyli bieg.

O godzinie 14:00 rozpoczęła się dekoracja zwycięzców w restauracji „Biathlon” w Jakuszycach. Nagrody wręczał osobiście pan Ryszard Broniewicz, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Marki Salomon. Dzielnie wspierały go dwie wielkiej urody panie: Paulina Maciuszek i Martyna Galewicz, zawodniczki klubu LKS Poroniec Poronin startujące w Mistrzostwach Europy i Świata.

Najpierw na pudle stanęli zawodnicy ostatniej, dziewiątej edycji SNS. Rozlosowano też nagrody, w tym pulsometr Suunto i narty biegowe marki Salomon. Następnie pan Broniewicz przekazał kilka informacji technicznych dotyczących przyszłego sezonu zimowego i startów w Salomon Nordic Sunday (m.in. o łączeniu kategorii). Namawiał też gorąco wszystkich zawodników, by ci z kolei zachęcali członków swych rodzin i znajomych do biegania. Oczywiście również w zawodach SNS. 

I na końcu dekoracja zawodników w klasyfikacji generalnej. Warto zauważyć, że średnio w Salomon Nordic Sunday startowało 130 biegaczy. W czasie ceremonii 60 pucharów powędrowało do zwycięzców. Do tego nagrody pieniężne, medale i duże zniżki na produkty Salomona, dostępne w Stacji Jakuszyce przy Polanie Jakuszyckiej. Całość przy akompaniamencie bębniarskiej grupy „Tiriba”, która stworzyła muzyczną oprawę imprezy. Dla wszystkich zawodników organizator przewidział posiłek i napój nie-dla-kierowców.

Sezon zimowy można uznać za zakończony. Śnieg w Jakuszycach zalega jednak nadal i pewnie zalegać będzie do maja. Jeżeli więc ktoś z Was, drodzy czytelnicy, złapał tak zwaną „zajawkę” na bieganie – nie czekajcie na przyszły sezon, ale korzystajcie jeszcze z dobrodziejstw Gór Izerskich i biegajcie, ile wlezie. Stacja Jakuszyce zaprasza!!!

Wyniki:
MINI CT
Jindriskova Alena
Mieszała Jakub

MINI FT
Badacz Joanna
Zawół Mateusz

MEGA CT
Olcoń Edyta
Mroziński Jakub

MEGA FT
Golasińska Jolanta
Faron Robert
 
 
 
 
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com