facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-01-23
 

Salomon Nordic Sunday - bieg na Orle

Znamy już trasę niedzielnych zawodów Salomon Nordic Sunday (25 stycznia 2015 r.) w Jakuszycach. Start i meta będą od siebie oddalone i to znacznie, ale oceniamy, że trasa jest godna uwagi. Start z Polany Jakuszyckiej, w okolicach strzelnicy biathlonowej. A meta na Orlu, czyli kultowym miejscu turystycznym. Dystans: 12,6 km. Biegniemy klasykiem lub stylem dowolnym.

Start zlokalizowany będzie obok strzelnicy biathlonowej na Polanie Jakuszyckiej. Potem zawodnicy pobiegną trasą spacerową do Rozdroża pod Działem Izerskim. Tam w lewo w stronę Harrachova. Trzeba będzie okrążyć Koziniec lub, jak kto woli Kozi Grzbiet i skierować się w stronę Stacji Orle, przy której znajdzie się meta.

 

Mapa trasy i profil znajdziecie Państwo tutaj: http://www.sns-nartybiegowe.pl/trasa/

 

Uwaga! W tą niedzielę niewielka zmiana godziny startu, w porównaniu ze standardowym harmonogramem cyklu Salomon Nordic Sunday. Styl klasyczny wystartuje o godz. 10.45. Natomiast styl dowolny dopiero o 11.15. - Pół godziny przerwy między oboma grupami znacznie ograniczy ryzyko dogonienia przez łyżwiarzy, dużej grupy klasyków... - wyjaśnia Beata Lepka ze stacji Jakuszyce, organizator cyklu SNS.

 

Kolejna ważna sprawa - dekoracja oraz losowanie nagród odbędą się na Polanie Jakuszyckiej. Powrót z mety na Orlu na Polanę - na nartach lub na nogach, jak kto woli... Dekoracje rozpoczną się o godz. 14.30. - Czasu będzie więc sporo, by w schronisku ogrzać się, napić czegoś ciepłego i wrócić na nartach na Polanę - zapewnia B. Lepka.

 

I jeszcze kilka ważnych informacji oraz próśb do uczestników:

* Biuro zawodów i wydawania numerów czynne jest od godz. 8.00 do 10.00. - I tym razem nie będziemy na Was czekali nawet minuty dużej. Prosimy nie przyjeżdżajcie na ostatnią chwilę! Musimy przygotować start i szybko przenieść się na metę kilka kilometrów dalej. Na dodatek start jest 15 minut wcześniej – apeluje organizator.

* Jeżeli macie taką możliwość opłatę startową wnoście przelewem, to ułatwi nam życie.

* Pamiętajcie, jeżeli macie już numer startowy i chip, opłacacie tylko start i nie musicie pojawiać się w biurze.

 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com